| Marina_4521 a întrebat:

Buna TPU.Cum pot sa am un ten frumos si curat adica fara cosuri puncte negre etc.Am incercat creme si nu merg. Ce pot sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| diidii a răspuns:

Trebuie sa te speli in fiecare dimineata si seara cu un sapun ceva pentru a reduce excesul de sebum.O data sau de 2 ori pe saptamana foloseste un exfoliant.Astfel pielea ta va fi mai putin grasa si cosurile nu iti vor mai aparea.
Nu uita sa folosesti si o crema hidratanta.
Succes :*
fundabatting eyelashes?

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Sfatul meu : in loc sa arunci cu banii in toate partile pe produse care poate [ cel mai probabil ] nu isi vor face efectul asteptat mai bine du-te la dermatolog iar acesta va stii sa iti recomande niste produse potrivite tipului tau de ten. Si in plus nici nu e mare lucru : o sa vrea sa te vada o data pe luna iar rezultatele vor aparea dupa prima luna.

| Alecsyyya a răspuns:

Tine minte aceste 5 idei, daca vrei sa-ti maresti sansele la un ten frumos:

1.Fa-ti o rutina: de doua ori pe zi iti cureti tenul, il tonifici si il hidratezi.
2.Pentru curatare, foloseste produse specializate.
3.Ai grija de sanatatea ta.
4.Nu iti stoarce cosurile - nu faci decat rau.
5.Ai rabdare-cosurile nu dispar peste noapte happy

| TheFool a răspuns:

Iti recomand exfoliere. Daca esti adolescenta, asta e varsta si vor trece.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| steffy13 a răspuns:

Pai ai putea incerca sa te dai cu argila (pasta de argila cu apa) in fiecare seara ca o masca si ai sa vezi ca nu o sa mai ai nici un cosbig grin