| Dianaㄨ a întrebat:

Niste remedii sau trucuri pentru parul gras?straight face Nu stiu cum sa fac sa scap de el! Ma spal la 4 zile cand ies pe afara ca stiu ca nu e bine sa-l speli des, iar daca nu ies il las mai mult. Desi nu prea sunt perioade cand nu ies... Se ingrasa foarte rau si am parul pana aproape de fund si drept, fara volum. Ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Eu îl spăl la 3 zile. Poţi să-ţi cumperi un şampon special pentru păr gras, şi să foloseşti o soluţie făcută în casă. Dizolvi 2 pastile de Vitamina C în apă şi dai pe păr. Sau, poţi pune pudră la rădăcină, apoi tamponezi uşor cu nişte vată să nu se observe. O să scapi de părul gras, fără să fie nevoie să-l speli.

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Parul trebuie spalat de cate ori se ingrasa, chiar si la doua zile.Un sampon bun este Nivea Dusito Shanon Volume Sensation.L-am descoperit recent. Cele mai dezastruoase sunt sampoanele contra matretii.Asta din experienta personala.

| Edw08 a răspuns:

Caută şampoane pentru aşa ceva...si tratament de specialitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! este ok la 4 zile...incearca samponul gerovital pentru par gras costa pana in 13 lei (mai putin) si este foarte bun...pa-pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este recomandata spalarea zilnica a parului, insa cu un sampon delicat, care sa nu stimuleze producerea de mai mult sebum. Nu e bine sa iti lasi parul nespalat mai mult de 3-4 zile, mai ales daca e gras, pentru ca iti afecteaza structura lui, il fragilizeaza. Gandeste-te ca se aduna grasimea naturala de la radacini, apoi se mai aduna si praf, impuritati din jurul nostru. Si daca mai dai si cu mana prin el, normal ca se ingrasa mai repede.

| Dianaㄨ explică (pentru anonim_4396):

Nu stiam, toti doctorii si biologii si ce mai sunt ei mi-au spus sa nu il spal des... De asta mi se pare ciudat ce-mi spuneti voistraight face

| NeedYouNow a răspuns:

Masca cu miere si galbenus de ou
O masca buna este cea cu doua lingurite de miere amestecata cu un galbenus de ou. Aceasta se omogenizeaza bine si se aplica dupa ce parul este proaspat spalat, deasupra radacinii lui, lasandu-se circa 15 minute, dupa care se clateste. Aceasta masca este foarte potrivita pentru un par gras.
Chiar este buna, am incercat-o si eu!:*

| biancapop47 a răspuns:

Uite aici http://www.youtube.com/watch?v=bQJ2YWmTNLU

Acesta este canalul meu de pe YouTube şi sunt nouă. Chiar m-ar ajuta foarte mult dacă ai putea să te uiţi şi la celelalte videouri şi poate să dai un subscribe, pentru noi videouri de beauty, fashion şi DIY.Mulţumesc!