| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa am tenul foarte curat? (fara pete, cosuri etc)? Plz ceva natural fara sa spuneti sa imi cumpar tot felul de creme sau masti. Ca de obiceiwinking Fundaa!

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Foarte foarte curat nu prea poate fii. Avand in vedere ca esti adolescenta ( desi, sunt unele fete care nu au PIC de cosuri pe fata, depinde si de ten ), trebuie sa urmezi pasi zilnic de ingrijire : Curatare ( cu gel de curatare ), Tonifere ( Lotiune Tonica), Exfoliere de 2 ori pe saptamana ( Exfoliant ) si Hidratare ( Crema ). Acesti pasi te ajuta sa ai un ten curat si fresh, cel putin eu de cand fac asa, nu prea mai am probleme cu tenul. Iti recomand si mastile cu argila, care sunt foarte bune.

Bafta. :*

4 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Cumpara mir de la biserica si dati pe fata O sa ai mereu o fata frumoasa si curata

| Bessame a răspuns:

Sa sti ca uleiul de argan face minuni atat pentru par, cat si pentru ten! Aplici uleiul pe un disc demachiant si te ungi pe fata, il lasi sa stea in jur de 30 de minute. Dupa care folosesti tinctura de galbenele tot aa pe un dic o lasi sa actioneze in jur de 5 minute clatesti fata, si aplici o crema hidratanta pe baza de plante mergi la un magazin naturist si acolo iti alegi in functie de ce crezi ca e potrivit pentru tenul tau!

| Stefff a răspuns:

Malai amestecat cu albus de ou! Chiar functioneazawinking

| YuLiAnDrEeA a răspuns (pentru Stefff):

Ar merge, dar nu lasat prea mult pentru ca este greu de indepartat