| NVSCS555 a întrebat:

Vreau va rog frumos sfaturi cum sa fac sa-mi creasca parul mai repede. Mie de obicei imi creste 1 cm pe luna si vreau sa fac sa-mi creasca mai mult, 4-5 cm pe luna. Puteti sa-mi recomandati orice este bun. Fara raspunsuri de genul ‘nu poti sa faci sa creasca mai mult’. Dau funda la cel mai bun raspuns.
Ps. Ma spal pe cap o data la 3 zile si am parul scurt.

Răspuns Câştigător
| bbnnmm a răspuns:

Poți folosi șampoane pentu creșterea părului: Alpecin (pe care l-am încercat și e foarte bun), Parusan, Plantur, Gerovital. Mai poți folosi uleiuri: ulei de măsline, ulei de ricin, ulei de cocos, ulei de argan, ulei de avocado, ulei de jojoba sau îți poți prepara diferite tratamente naturiste: cu ou, cu miere, cu avocado, cu aloe vera - găsești pe internet o mulțime de combinații. Mai poți încerca și fiolele pentru creșterea părului, care se găsesc în farmacii.

6 răspunsuri:
| Mad1 a răspuns:

Era o solutie in sticluta mica se puneau 3 sau 4 picaturi era foarte buna. Creste repede parul de la ea. Intreaba la farmacie sigur vor sti despre ce este vorba

| sunmetal11 a răspuns:

Amesteca un galbenus de ou+o lingura de ulei de ricin+o sticluta de vitamina A.
aplica amestecul pe parul curat si uscat, atat la radacina cat si pe lungimea lui si lasa-l sa actioneze 4-5 ore, acopera-ti capul cu un prosop.dac-ai putea sa faci tratamentul de 2 ori pe saptamana ar fi perfect! apoi spala parul cu samponul tau obisnuit.metoda e testata pe mine. Chiar 4-5 cm pe luna, n-o sa-ti creasca dar diferenta o vei vedea intr-un timp scurt.

| NVSCS555 explică (pentru Mad1):

O sa merg maine sau poimaine la farmacie sa cumpar si daca functioneaza iti dau funda.

| Andreeush a răspuns:

Nu există nici un remediu care să îți facă părul să crească mai repede.

| NVSCS555 explică (pentru Andreeush):

Andreeush am spus fara raspunsuri de genul asta, daca vrei funda.

| eduardmihai24 a răspuns:

Eu folosesc lotiunea asta https://bit.ly/2GwGqXr sper ca o sa functioneze si la tine