| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor,cate tipuri sau stiluri de tatuaje sunt? stiu doar de tribal si mai sunt cateva,

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cele mai cunoscute stiluri sunt:

1 ) New school tatoo este un stil modern ce foloseste ancore. Acest tip era întâlnit la marinari. În zilele noastre el se face mai animat si mai luminos.

2) Stilul Kanji este inspirat din alfabetul japonez cu acela? i nume. Fiecare simbol Kanji reprezinta un obiect, o idee sau o semnifica? ie.

3) Tribal – acest stil popular, a aparut acum câtva ani si va mai tine multi ani de acum încolo.
Fii original când optezi pentru un asemenea stil! Prea multi iau un model din catalog si nu-l personalizeaza.

4) Stilul japonez cum ar fi pestele, apa, dragonul sau focul

5) Lettering (Litere)
Literele chinezesti sunt populare. Acestea sunt simple si sunt cea mai usoara cale de a te exprima.

6) Henna
Daca nu esti foarte decis sa îti faci un tatuaj permanent, henna este cea mai buna optiune.
Acestea sunt de culoarea maro si pot tine de o zi pâna la câteva saptamâni.

7) Stilul alb-negru / negru-gri
Acest stil este diferit de cel imprimat cu cerneală neagră. Mai întâi pentru că necesită mâini foarte îndemânatice şi multă experienţă în folosirea umbrelor, atribute ce ţin de artistul tatuator. Acest stil a fost mult simplificat după folosirea tuşului alb de tatuaj.

8) Japonia/China
Acest stil este caracterizat prin utilizarea multor nuanţe de culori si motive tradiţionale. Adesea, ele sunt tatuate pe întreg corpul sau pe o suprafaţă mai mare.

9) Fun tattoos
Acest stil si-a câştigat reputaţia datorită filmelor şi desenelor cu teme comice. Cel mai des intâlnite motive sunt personajele comice, imaginile bizare şi altele de acest tip.

10) Fantasy
Spectrul motivelor din această categorie este foarte bogat în creaturi mitice şi se bucură de o mare popularitate.

11) Tatuajele 3D
În cazul acestor tatuaje, totul ţine de îndemânarea artistului. Efectele sunt obţinute prin tehnica 3D folosind umbrele, distanţarea imaginilor, rotunjirea acestora, deschizături, crăpături, etc.
Imaginile de mai jos spun totul despre un stil de tatuaj la care mulţi râvnesc.

Bafta!