| Leana2006 a întrebat:

Bună,vreau sa îmi fac un piercing in buric însă mă doare și as vrea sa îmi fac anestezie însă nu prin înțepare, se poate pulveriza lidocain pe piele, este eficient? Dacă nu, as vrea sa știu alta metoda în afara de înțepătura, fără comentarii ca ar trebui sa ma duc la un salon, mulțumesc.
DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Renunță nu i ti fa asa ceva in buric, faci infectie ce prostii ai in cap.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te ajuta lidocaina la o intepatura atat de sensibila, cum este cea din buric, unde poti lesina de durere.
Ai nevoie de injectie locala.
Si apoi, nu uita ca piercingul se face cu un ac mult mai gros, care-l bagi in buric, deci tot intepatura masiva este.
Dar fiind locul atat de sensibil si extrem de delicat, piercingul este indicat sa fie facut numai de un profesionist, in conditii stricte de igiena, ca sa nu te infectezi si sa ajungi in spital, cu infectie la organele din burta.