| Paulaaaaaaaaaa a întrebat:

vreau sa imi pun un piercing in limba si vreau sa stiu daca te da cu spray cu lidocaina înainte de a te înțepa te mai doare?

Răspuns Câştigător
| Camelisa a răspuns:

Da sigur, cel putin pe mine m-a dat. Daca e la salon facut e super ingrijit si iti recomand salonul!

13 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Te doare după cel puțin 2-3 zile!

| Camelisa a răspuns:

Ba ba ba laughing cand ii aud"am cunostinte care au patit asa si asa" frateee calmati-va!
Logic ca te da ori cu spray ori cu apa de gura mai ales daca il faci la un salon! si iti recomand salonul!
Nu asculta toti prosti cum ca te-ar durea, pentru ca nu e asa NU te doare.Tot ce trebuie tu sa faci este sa ai grija de el ca doar de ala l-ai pus nu il negliza, foloseste apa de gura fara alchool si pasta de dinti dupa fiecare masa.
Numai bine si nu asculta tot prostu!

| Paulaaaaaaaaaa explică (pentru Camelisa):

Oricum folosesc apa de gura si ma spal dupa fiecare masa pentru ca am aparat dentar, dar nu numai d-asta. Faza e ca am 16 ani fara câteva luni si nu stiu daca imi baga piercing-ul

| Camelisa a răspuns (pentru Paulaaaaaaaaaa):

Sa iti spun o chestie, daca esti convins/a 100% ca vrei atunci fa-o! Daca mergi cu frica sau ceva de genu o sa fie aiurea, trebuie sa fi stapan pe stituatie!
Oricum nu doare iti spun din proproa experienta, trebuie doar sa ii acorzi atentia necesara.
Bafta!

| Paulaaaaaaaaaa explică (pentru Camelisa):

Da, chiar ai dreptate, dar banuiesc ca te da cu lidocaina înainte, nu?

| Paulaaaaaaaaaa explică (pentru Camelisa):

Oricum, la salon vreau sa merg

| Camelisa a răspuns (pentru Paulaaaaaaaaaa):

Da sigur, cel putin pe mine m-a dat. Daca e la salon facut e super ingrijit si iti recomand salonul!

| luisanamy a răspuns:

Este normal sa te doara, nu ai sa scapi de durere. Dar iti va trece.

| Myyy3 a răspuns:

O sa regreti.Nu ai idee cate sacrifiicii trebuie sa faci pentru sarma aia din gura.Cand o sa mergi pe strada o sa stai cu limba scoasa sa te vada lumea? Dupa ce o sa iti fac gaura o sa te doara ca dracu`, ramane de vazut. Apoi o sa ai probleme cu mancarea.Doua-tre- saptamani o sa mananci putin si naspa.Succes la gaurit limba. Daca dai de o infectie ai belit.o!

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Este o durere destul de nasoala am cunostinte care ''mancau'' cu paiul, si atunci cand iti dai gaura este normal sa te doara deci cat de amortita iti va fi limba vei simti durerea. Intra aici si documenteaza-te putin inainte sa faci acest lucru : http://www.topfeminin.ro/moda/accesorii/piercing+in+limba

| denisa123456 a răspuns:

Te da cu o crema nu te doare cand iti da, te doare dupa ce iti trece efectul cremei, eu vreo cateva zile am mancat numai supa cu paiul.bafta

| IoanaDaiana05 a răspuns:

Buna. Sincer, nu te doare sa fie ceva gen sa mori de durere. Nu stiu cum sa-ti explic ca sa intelegi, e o durere suportabila thinking Pe mine nu m-a dat cu nimic. Partea proasta vine dupa. E putin cam nasol cu mancatul happy Dar trece big grin

| Shapeshifter a răspuns:

Iti recomand sa nu-ti faci. Eu nu mi-am dat gaura in limba dar toti cei pe care-i cunosc si si-au dat au fost intr-un fel dezamagiti (vreo 4 persoane). E incomod, te doare ceva timp dupa (limba e un muschi, nu e ca si cum ti-ai da in lob, cartilaj, etc), nu poti manca cum trebuie, plus ca trebuie sa-ti dea cineva cu experienta. Cu oricat spray ar da tot doare, chiar daca doare mai putin.

| Cosmin22Cos21 a răspuns:

Nu te va durea chiar asa asa tare cu toate ca este aiurea ca timp de 2 saptamani nu ai voie lactate asta din cate stiu eu!