| Geany_Geanina_1994 a întrebat:

Buna,
Vreau sa va intreb daca stiti cum as putea sa rezolv problema cu foliculita de pe picioare. Voi v-ati confruntat cu asa ceva, cum ati rezolvat aceasta problema medicala?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Foliculita este boala care produce bubițe pe picioare, la asta te referi? Cu ce te epilezi pe picioare? Te ai iritat daca cumva te ai epilat cu lama gen aparat de ras big etc, da cu o cremă intens hidratantă si nu te mai rade pe picioare cu lama, doar cu ceară. Ce varsta ai?

| MaryMaria333 a răspuns:

E de la bic. Nu te mai rade niciodata pe picioare! Pe langa faptul cum creste repede in timp o sa iti creasca de 2x mai gros si o sa fi ca un barbat. Cu ceara sau cu aparatul!

| MaryMaria333 a răspuns:

Cam asta e singura mea recomandare. Da, si eu mam confruntat dar mi-a trecut de la sine ca am incetat sa ma mai rad.

| Geany_Geanina_1994 explică (pentru MaryMaria333):

Buna, eu ma depilez cu aparatul si am problema asta de 3 ani.
Ma gandeam poate ati incercat vreo crema sau ceva de genul asta, lotiune cu ajutorul careia trece.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Geany_Geanina_1994):

Uleiul de cocos e f bun pentru piele dar nu ii sigur 100% ca va trece pentru ca pielea se reface si trec de la sine.