| OMURITOARE a întrebat:

vreau un look nou. nu mai vreau sa fiu tocilara din prima baca cu 10 pe linie. imi voi pastra notele dar nu si lookul. de obicei imi leg o coada in varful capului. port blug doar albastri si negri si mereu uniforma. as vrea sa ma „reinventez" la pr as vrea sa il decolorez la varfuri natural ( metode incercate ) am o gramada de haine. vreau un look cuminte nu „ sexy " pentru ca totusi merg la scoala deci si apropo si un fard pe pleoapa. sunt in clasa 7

Răspuns Câştigător
| Forev3rAlone a răspuns:

Nu mi se pare ca ai avea un look de tocilara, ci un look normal.Sa stii ca nu prea conteaza look-ul, e doar de fatada, comportamentul iti face imaginea adevarata. Daca tu zici ca ai doar 10 pe linie, si sa zicem, esti genul de fata care in pauza sta toata ziua in banca, nu socializeaza, nu deschide gura daca cineva o jigneste, sau chestii de genul, ai putea primi o eticheta care nu iti place.In caz ca porti emreu o camasa alba, mai scapa in cateva zile de ea, inlocuieste-o cu un tricou alb, negru, bleu inchis, gri, culori potrivite pentru scoala..Blugii sunt ok, adica, esti totusi eleva, nu te poti duce la scoala cu pantaloni verzi, sau portocalii.Parul zic sa nu il strici inca de acum, lasa-l, nu te lua dupa toate fetele care au parul in nu stiu ce mod.Tu trebuie sa fii tu, lumea nu e atrasa de tine daca porti altfel de blugi, sau nu porti uniforma sau chestii de genul.Caracterul conteaza.Lasa-ti lookul in pace, e foarte ok pentru o fata de clasa a 7-a.Ti-am spus ce ai putea incerca, in caz ca nu o faci. Sper ca te-am ajutat, desi nu prea cred. Oricum, succes, si incearca sa te accepti in primul rand tu pe tine asa cum esti, pentru ca daca nici tie nu-ti place de tine, altora le e imposibil.Fii mai sociabila, in caz ca nu esti, mai sprintena, iesi pe afara, lasa lookul, ca e bun.

3 răspunsuri:
| dianainsta01 a răspuns:

Nu trebuie sa fi dupa un anumit tipar. nu putem noi sa iti dictam cum sa te imbraci cum nu poate nici fata populara din scoala ta sa o faca. incearca sa iti ondulezi parul, sau sa il indrepti si incearca niste impletiru simple si dragute. nu ai nevoie da fard de pleoape la varsta ta, rezuma-te la rimel si ceva in obraji. incearca sa iti iei bijuterii potrivite pentru varsta ta si cum spunem, poarta exact ce iti place TIE, nu ai nevoie de modele, o sa ai suficient timp sa te schimbi si sa fi frumoasa la liceu, acum concentreaza-te pe viitorul tau :* sper ca te-am ajutat.

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

Mie imi place la fete lookul bob happy happy sau lookul skrillex

| oita1oita2oita3 a răspuns:

Pentru inceput incearca sa iti prinzi parul in mai multe moduri, si mai apoi combina hainele, nu te gandi ca le combini gresit, imbracate asa cum vrei tu... Sper ca ti-a fost de folos.