| jakh3lix a întrebat:

Buna ziua TPU! Sunt curios de ceva vreme, de ce baietii cu parul lung isi iau asa de mult hate. Am observat ca multe persoane sunt luate peste picior, inclusiv si eu. Chiar asa de inculti pot fi unii? Am observat ca majoritatea sunt adolescenti, dar am vazut si la cei de 12-13 ani. Vreau si eu cateva pareri SERIOASE. Cine e dispus sa comenteze, il invit sa ma caute pe afara big grin.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu se ia nimeni de tine fără motiv, aș putea spune lejer că băieții cu păr lung sunt foarte bine acceptați de societate, deja de mult timp. Din vibe ul pe care îl emiți pot spune cu certitudine că problema este la tine.

8 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

E o vorba romaneasca: Daca vrei sa fi respectat fi in pas cu vremurile.

| Eibogu a răspuns:

Ni e normal sa dea heit la băieții cu părul lung, asta e decizia lui! așa ca face ce vrea cu corpul său)

| stefiiii3 a răspuns:

Pentru ca pe vremuri nu era asa.
Sper ca te-am facut inteles.
Da mai exista si persoane, adolescenti, ce isi bat joc de baietii cu parul lung, dar se imputineaza.

| CroitorașulCelViteaz777 a răspuns:

Pentru că părul lung face corpul să pară mai slab. N-o să comenteze nimeni, decât pozitiv, la adresa unui om bine făcut, păr lung și strălucitor. Chiar dacă ești rocker, poți să faci sport în mod inteligent și să crești fizic.

| zurick a răspuns (pentru stefiiii3):

La început, ei aveau părul lung. Că după s-a schimbat treaba, e altceva

| zurick a răspuns:

Nu totul are sens, o să dai de mulți oameni care nu au logică. Da, nu ar trebui sa-i pese nimănui de asta, dar în general, dacă ești diferit, îți iei hate și nu doar atunci. Trebuie să te obișnuiești că orice ai face vei fi jusecat.

| stefiiii3 a răspuns (pentru zurick):

Eu ma referam strict la Romania. Cine avea parul lung la noi?

| RAY a răspuns:

Cine nu iti ia heate? Poporul roman e unu uracios,barfitor,invidios,zero empatie, mereu pus pe a critica, a da cu buling, ue considera România ca fiind cea mai primitiva tara din ue, ai asteptari prea multe.