| ArianaAry0000 a întrebat:

Buna ziua tuturor! Vreau sa stiu cat timp se tin unghiile la o lampa UV ( i-am cumparat fetei mele o lampa uv ca sa-si faca unghiile acasa si probabil a tinut mana prea mult ca s-a introsit si s-a iritat.
Deci cam cate minute se sta?
Dau funta. MULTUMESC.

Răspuns Câştigător
| adeia a răspuns:

Nu f mult.pt ca de ex la salon in timp ce iti face o unghie stai cu cea facuta sub lampa si tot asa p rand.si facutul unei unghii dureaza cam in jur de 2 min depinde de cat de rapida e.si apoi la final pui ambele maini cam 5-7 min pana se intaresc bine.aceste 5-7min sunt f importante pentru ca trebuie sa fie uscat bine gelul.si apropo, intr-adevar crema de galbenele e f buna.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Între 1 și 2 minute.
O cremă de gălbenele are nevoie pentru a combate iritația.
Sănătate!
Pa, pa.

| ArianaAry0000 explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc, am fost la un salon specializat si mi-au dat o crema.