| username2468 a întrebat:

Bunăă! Deci am o problemă și nu știu cum sa o rezolv... mi se încâlcește părul la spate foarte tare de câteva luni bune și nu știu de ce... am folosit șampon Syoss Repair, șampon de la Kallos, șampon de la Pantene și balsam de păr Kallos și degeaba tot nu își revine. Ce aș putea face în privința asta? sad deci nu mai suport.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tunde.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îl ai ars, despicat? Dacă da, atunci trebuie înlăturată partea deteriorată, prin tuns.
Sau îl ai natural (creț)?
Foloseste un balsam pentru păr, ulei din nucă de cocos...
https://totuldespremame.ro/lifestyle/beauty/cum-descurci-parul-incurcat

Încearcă și așa...

Citeste si aici:

https://ea.md/de-ce-ti-se-incalceste-parul-si-cum-eviti-aceasta-situatie/

| laSoledad a răspuns:

Mie mi s-a intamplat de atatia ani si n-am reusit nicicym sa nu se mai incalceasca. Singura solutie - parul mai scurt, cel mai bine pana la umeri.Asa se pieptena usor.

| floresdemayo a răspuns (pentru laSoledad):

Poate că îți va fi și tie de folos, citeste ultimul link din postarea mea. happy

| username2468 explică (pentru floresdemayo):

Voi încerca și din postarea ta, să văd dacă își va face efectul, dacă nu, ma voi tunde, altă cale nu am. merci mult! ♡♡♡

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa baie inainte sa pleci undeva cu 15 min

| Eleenix a răspuns:

Asta am pățit și eu până să îmi tund partea care se încâlcea. (Vârfurile în cazul meu). M-am spălat și eu cu Pantenne, dar am trecut la GLISS cel roz(transparent) și masca de la Garnier(borcănaș), iar acum părul meu strălucește, se spală mai ușor, se piaptănă mai repede, se îndreaptă frumos(cu placa). Asta doar pentru că este hidratat! Poți încerca? Sper să te ajute!

| Creata1 a răspuns:

Buna, și eu am problema asta, am si parul lung. Eu folosesc balsam de par și șampon de la Tresemme și e foarte eficient. Sper ca te-am ajutat, pupiciii?

| username2468 explică (pentru Creata1):

Mulțumesc mult! ♡♡♡♡