| BlackBVB a întrebat:

Cam cat costa un aparat dentar in medie?

8 răspunsuri:
| AmanoYuno a răspuns:

Pai sunt 3 tipuri:
1)de metal care costa in jur de 1000-2000 lei.se vede pe dinti dar e rezistent
2)de ceramica.in jur de 2000-2500 lei.are o tenta usor galbuie dar e mai putin observabil ca celalt
3)(de asta am avut eu si am simtit o usurare imensa cand m-am dus si mi l-s spart ca sa mi-l dea jos devil)de safirhappyasta costa in jur de 3000-3500 lei.e foarte greu sa il sesizezi dar e observabil din cauza sarmei.

acum depinde i de cat de bun e cabinetul.

eu ti-am zis pretul pentru o arcada(toti dintii de sus sau de jos)

in pret sunt incluse si niste inele pe masele care tin sarma.si evident, sarma impreuna cu gumitele(care pot fi colorate), ce fixeaza sarma de bracheti(chestiile alea care se lipesc de dintii si care pot fi din 1, 2, 3, )

daca e mare nevoie vei avea de purtat un pendulum dar nu mai intru in amanunte chiar acum ca sa-ti stric fericirea

sper ca te-am ajutat si ca o sa intelegi cate ceva.

| BlackBVB explică (pentru AmanoYuno):

Nupot sa zic ca am probleme cu dantura...adica la unul dintre incisivi din mijloc(sus ) e foart putin miscat...am fost la dentist d na m-a luat ca am o dantura frumoasa sanatoasa si ca nu am mare nevoie si din astea dar eu vreau pentru cama deranjeaza pe mine constienta fiind

| AmanoYuno a răspuns (pentru BlackBVB):

Atunci poti sa iti pui mobil

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

Depinde eu am avut si ma costat 700 lei si la 3 luni control 35 lei da acum sau mai scumpit totul deci cred ca costa mai mult te pup

Răspuns utilizator avertizat
| Loloannna a răspuns:

Eu una am aparatul dentar de 1 an si abia astept sa-l scot, e dureros si inconfortabil, prima oară cand til pui apoi te obisnuiesti cu durerea:p dar cel mai naspa e ca o sa ai si o chestie pe cerul guri cateva luni, e cea mai naspa chestie(eu una am plâns cand mi-a pus-o si am 16 ani:d)mă rog...cred ca te-am cam plictisit ASA ca sa trecem la preț, pe mama a costat-o doua aparate in jur de 1000 € pentru ca are si fratimiu, deci unul costa in jur de 500 €, daca-ti pui, mult noroc!

| vipera9129 a răspuns:

Depinde de model... in jur de 1000 ron