| Ciocolataax1 a întrebat:

Când mă dau cu fond de ten la sfârşit imi rămane urme care nu s-au finisat pentru ca am nişte cicatrici. Chiar dacă mă dau cu pudra sau cremă. Ce aş putea să fac în privinţa asta? Un fond de ten special pentru cicatrici?

2 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Salut,
in primul rand trebuie sa stii ce tip de ten ai, apoi sa incerci sa rezolvi problemele rand pe rand. Nici un fond de ten nu va acoperii cicatricile tale. O greseala in plus faci cu pudra. Incarci fara sa fie nevoie tenul. Incearca sa te interesezi la dermatolog daca se poate face ceva pentru a sterge cicatricile de pe tenul tau, iar in cazul in care nu se poate face nimic, cere-i o recomandare pentru un fond de ten special pentru ce ai tu. Sfatul meu este sa nu te dai cu fond de ten pe tot tenul ci sa te axezi in principal pe zonele cu probleme, iar pe restul fetei sa folosesti un fond de ten normal. Poti sa arunci un ochi aici :
http://stropidefrumusete.blogspot.com/
si sa citesti posturile despre ten si solutiile propuse.
Succes!

| Lamaitzza a răspuns:

Buna! Incearca sa renunti la fondul de ten, nu face bine pielii absolut deloc.Am auzit ca fondul de ten iti irita pielea si iti face mai multe cosuri, si cred ca este adevarat deoarece o prietena de-a mea asa a patit, mai bine incearca o crema ceva, daca nu lasa`le asa nu e foc cateva semne! Succes :*