| pinkiepie a întrebat:

Care e mai sanatoasa pentru ten: apa plata sau apa minerala?

Răspuns Câştigător
| Lavy_4392 a răspuns:

Da. pentru ten este recomandata apa mineralawinking

In cazul tenurilor grase sau eczeme se pot aplica comprese, se lotioneaza fata sau se pulverizeaza ape alcaline ori oligometalice obtinandu-se calmarea mancarimilor, imbunatatirea circulatiei sanguine, reimprospatarea tenului.
Apele carbogazoase Covasna, Buzias, Borsec, Tusnad, Vatra Dornei, Izvorul Alb cu un continut de 1g de dioxid de carbon la litru, sunt recomandate persoanelor cu tenul uscat, palid, sub forma de comprese, lotiuni sau pulverizari.
Starile de obezitate de origine alimentara neurogena si cele cauzate de sedentarism se pot ameliora mult printr-o cura interna cu ape minerale.
Cele mai indicate statiuni de cura recomandate de specialisti pentru obezi sunt: Calimanesti, Baile Olanesti, Zizin, Baltatesti, Baile Govora.
Cura cu apele minerale, din aceste statiuni duce la cresterea diurezei, sporind totodata si arderile in organism.

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Apa minerala este foarte foare bunawinking

| Bacemi a răspuns:

Apa minerala.

| vintageheart a răspuns:

Apa minerala o pui intr-un pulverizator si tio aplici pe ten. Til face mai fin.Deci apa minerala

| vyo a răspuns:

Ambele.

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Apa minerala.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apaa minerala. Eu ma spal every morning si imi dispar cosurilewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa minerala este foarte buna pentru ten, iti curata impuritatile.