| wolder a întrebat:

Apa minerala sau apa plata? De ce?
Care e mai sanatoasa?
Am auzit ca apa minerala ajuta la asimilarea calciului in oase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sanatoase sunt amandoua daca folosesti din cele cu traditie de la noi si imbuteliate la sursa! Am vazut de exemplu Perla Covasnei ca este imbuteliata de o firma din Bucuresti!

Răspuns utilizator avertizat
| VadTot a răspuns:

Cred ca faci o confuzie! Deci apa minerala Este si cea plata si cea carbogazoasa la amandoua li se spune la fel minerala! Doar ca una este plata adica fara acid necarbogazoasa si cealalta minerala carbogazoasa adica acidulata una si cealalta amandoua sunt minerale ok? Deci si una si cealalta sunt bune! cu o mica exceptie cea caarbogazoasa cica nu prea e buna sa o folosesti asa des!

| andyx11 a răspuns:

Cea minerala este mai sanatoasa, deoarece mineralele ei ajuta la o functionare ma buna a corpului uman.

| mabuhay a răspuns:

Apa minerala provoaca gaze in stomac ceea ce provoaca crampe.Este mai buna apa plata ea curata tot organismul.

| Lalala25 a răspuns:

Pai mai buna este apa plata eu de la apa minerala am facut nisip la rinichii.:-s

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lalala25):

Ce-ai facut?

| Lalala25 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai am baut numai apa minerala pentru ca mama cumpara numai apa minerala si ma obisnuisem sa beau numaumai apa minerala si intr-o zi m-a durut foarte rau stomacul si pe langa stomac, am fost la spital 5 zile la ran si abia in ultima zi mi-a zis ca am nisip si daca o sa continui sa beau apa minerala o sa am pietre si de la apa minerala imi zicea ca am gaze in stomac... si asta a fost mi-a dat un ceai sa beau si nu prea am baut dar am inceput din nou sa beau apa minerala si iar m-a durut.

| Lalala25 a răspuns:

Pai mai buna este apa plata eu de la apa minerala am facut nisip la rinichii