| RanyaRa a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de epilare in functie de zona (picioare, maini, subrat)? Sa nu ziceti ca epilatorul electric, caci m-am convins de el. Lasa niste pori foarte urati care devin in timp inestetici la maxim. Credeti ca crema depilatoare este toxica pentru piele?

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Cea mai buna metoda de epilare este ceara. Toate celelalte metode sunt jalnice. Eu le-am testat pe toate. Ceara iti smulge firul de par din radacina, si iti confera epilare de durata foarte lunga. Eu cu ceara ma faceam si din 3 in 3 luni. Pentru ca nu aveam nevoie mai des. Dezavantajul este ca doare. Dar te obisnuiesti in timp. Si putini stiu ca ceara iti si subtiaza firul de par. Mama mea nu mai are par pe corp de ani buni pentru ca s-a facut cu ceara in adolescenta. Ceara e sfanta pentru orice parte. Dar exista si epilarea definitiva si nici nu e asa scumpa. Din cate am inteles nici nu doare. Si chiar daca ar durea,e o optiune buna, pentru ca te doare o data si ai scapat.
Lama e groaznica. Crema nu doare, dar ia parul numai de la suprafata. Pe langa faptul ca te va tine doar putin mai mult decat lama, firul de par o sa se ingroase. Iar daca vei vrea sa te faci vreodata cu ceara, te va durea de o sa te urci pe pereti. Mai ales in zonele sensibile. Eu zic sa incepi cu ceara. Vei avea multe beneficii.

3 răspunsuri:
| Ghosts a răspuns:

Motocositoarea / Masina de tuns iarba.
Functioneaza 100%.
Nu credem ca crema depilatoare este toxica pentru piele.
Apropo, motocositoarea, tunde bine, nu ai urme! Iti garantez eu 100%!

| pynnk a răspuns:

Crema,ceara

| vianora a răspuns:

Incearca cu crema sau ceara
P.S.; sa nu incerci sa te dai cu bicul deoarece o sa iti creasaca parul mai mare si mai mult