| anonim_4396 a întrebat:

Cate saptamani tine o epilare cu epilatorul electric?
Daca puteti sa imi spuneti din experienta personala, nu din date gasite pe diferite site-uri.

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Teoretic 4 saptamani. Practic, mie dupa o saptamana inceapa sa imi creasca...

| Mirunaaaa a răspuns:

Depinde. la început ar trebui să te ţină vreo 2-3 săptămâni, deoarece ceea ce vei epila va fi puf, nu păr. Dupa o vreme va creşte şi părul în sine (deşi ce ai acum e doar la suprafaţă, sub stratul de piele e părul foarte subţine. puf pe care îl vei smulge) după o vreme vei fi nevoită să te epilezi o dată pe săptămână.o dată la o săptămână şi ceva. Părul e recomandat să fie măcar de 0, 5 mm când vrei să îl epilezi ca să fi sigură că ţi-l poate smulge. Baftă.

| 49Days a răspuns:

Sincer cand am inceput sa folosesc epilatorul (acum cativa ani) puteam sta vreo 3-4 saptamani fara sa creasca vreun pic. Acum da...cam la o saptamana dar sunt si fire sub piele apoi cand ies na

| Hace a răspuns:

Dupa o saptamana parul incepe sa iasa happy.

| alincik900 a răspuns:

2 saptamani happy

| Melonnn a răspuns:

Buna.

Dupa o saptamana incepe sa creasca. o data pe saptamana trebuie sa te faci mai alespe brate si picioare.

| Lorenutza124 a răspuns:

O saptamana

| ZuzuBuaaaa a răspuns:

Cam o saptamana, maxim douawinking