| AndreiDoMino a întrebat:

Ce as putea face sa nu-mi mai cada parul?

Răspuns Câştigător
| Sh_Cam_Atat_Anuta_1990 a răspuns:

Buna!

Toti avem aceasta problema,deci m-am interesat, si da am gasit si niste remedii "babesti", dar eu nu prea cred ca ele.Dar pe langa asta, o ruda este medic dermatolog si mi-a spus ca este perfect normal acest lucru(ei bine, daca parul nu cade in cantitati mari). Fiecare om pierde cel putin 100 de fire de par pe zi.Deci este perfect normal.Si daca nu esti sigur, consulta un medic dermatolog.

Succes!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la dermatologie pentru investigații și tratament!
Pa, pa.

| Lynna a răspuns:

Foloseste un sampon impotriva caderii parului. Eu auzisem ca functioneaza si sa te speli cu ceai din frunze de nuc. Bafta.

| positivity a răspuns:

Folosește un șampon pentru căderea părului (de exemplu Favisan, din farmaciile Plafar).
Poate te ajută.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
http://www.eva.ro/......-4122.html
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-te mai des.

| GregHouse a răspuns:

Well, ai putea sa te razi in cap. In felul asta, nu va mai avea ce sa-ti cada laughing

Glumesc big grin Se foloseste uleiul de ricin din auzite, insa cea mai sigura metoda este sa te tunzi scurt big grin Also, daca problema persista si te deranjeaza, mergi la un dermatolog. Tratamente exista big grin Sanatate!

| whattt a răspuns:

Dai o fuga pana la dermatologie

| CrazyGirlinRain a răspuns:

Buna!
Gasesti la farmacie multe solutii impotriva caderii parului. Sau poti incerca Uleiul de ricin cu petrol, tot la farmacie il gasesti. E foarte bun.

| Sh_Cam_Atat_Anuta_1990 a răspuns:

Buna!

Toti avem aceasta problema,deci m-am interesat, si da am gasit si niste remedii "babesti", dar eu nu prea cred in ele.Dar pe langa asta, o ruda este medic dermatolog si mi-a spus ca este perfect normal acest lucru(ei bine, daca parul nu cade in cantitati mari). Fiecare om pierde cel putin 100 de fire de par pe zi.Deci este perfect normal.Si daca nu esti sigur, consulta un medic dermatolog.

Succes!