| anonim_4396 a întrebat:

Ce benzi depilatoare recomandati? O marca ceva...

11 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Veet,sunt cele mai bune. Încearcă-le pe cele parfumate, celelalte miros ciudat.

| Rebbbeca a răspuns:

Eu inainte sa-mi iau epilator, am folosit benzi de la Farmec.Am fost multumita.

| AriannaAri a răspuns:

Eu iti recomand cele de la Veet dar aproape la toate intrebarile de genul acesta zic ca mai bine lasati benzile, cremele, lama si toate prostiile. Dupa parerea mea, mai bine te faci cu ceara sau cu epilatorul.

| AikkoxD a răspuns (pentru AriannaAri):

Benzi depilatoare = ceară.

| AriannaAri a răspuns (pentru AikkoxD):

Este o diferenta intre benzi depilatoare si ceara happy.

| AikkoxD a răspuns (pentru AriannaAri):

Care?

| AriannaAri a răspuns (pentru AikkoxD):

Cu ceara (calda sau rece) se smulg mult mai bine firele decat cu benzile depilatoare care trebuie sa le aplici de mai multe ori pe aceeasi portiune ca sa se ia calumea.

| AikkoxD a răspuns (pentru AriannaAri):

Hm. Eu le aplic o singură dată pe o porţiune şi nu rămâne niciun fir.

| AriannaAri a răspuns (pentru AikkoxD):

Mie personal, la inceput cand am inceput sa ma epilez si ma faceam cu benzi, imi ramaneau. Acuma difera de la persoana, la persoana.

Răspuns utilizator avertizat
| Lykee a răspuns:

Veetlaughing