| anonim_4396 a întrebat:

Ce le place fetelor la baieti?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Depinde de la caz la caz... unele apreciaza aspectul fizic, altele inteligenta, umorul, altele marimea...contului, a masinii, a casei...

84 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde de fiecare - uneia poate sa-i placa sa rada in compania unui baiat, alteia sa taca..., alta sa poata povesti, alta sa asculte. Sunt si fete mai interesate material, sunt si fete romantice sau idealiste. Depinde de ce nimeresti. Dar intreaba-te ce le place baietilor la fete?

eileen
| eileen a răspuns:

Fetele apreciaza inteligenta la un baiat, aspectul fizic, nu trebuie sa fie Brad Pitt, dar sa se ingrijeasca, sa aiba cat de cat o notiune privind aranjatul hainelor, gusturi bune, trebuie sa le impresioneze, sa nu vorbeasca foarte mult dar sa aiba initiativa, simtul umorului dar nu dus la extrem, sa fie hotarat, sarmant, sa stie sa castige un ban.

mlm
| mlm a răspuns:

Sincer? Mai nou le plac banii, situatia materiala, rar auzi o fata sa spuna imi place acel baiat ca este inteligent, frumos...Deci daca ai ce vor ele este ok, daca nu te lasa.

doiny
| doiny a răspuns:

Pe langa aspectul fizic si inteligenta, fetele mai apreciaza ca baiatul sa fie atent cu ele, romantic, iar comportamentul lui sa le uimeasca cat mai placut de la zi la zi.

cristian
| cristian a răspuns:

Sunt fete si fete.
Unele apreciaza calitatile morale, altele posibilitatile financiare, calitatile fizice.Deasemenea este de apreciat si un simt al umorului. Unele fete sunt atrase de romantismul si altruismul baiatului.

Bula
| Bula a răspuns:

Fetele sunt fire capricioase...
Niciodata nu poti ghici ce le place, totdeauna se leaga de ceva, iti gasesc "nod in papura", tot felul de pretexte etc.
Toate sa te tina cat mai zapacit si sa-i dai cat mai mult...
Apoi, cand nu mai ai ce sa-i dai, iti reproseaza ca tu ai fost de vina ca le ai tot dat si te parasesc pentru altul, de la care sa mai ia ce reusesc.
Deci: esti bun DOAR pana le dai...
Exceptiile intaresc adevarul.

| NoName_9903 a răspuns:

Eu apreciez, in ordine: inteligenta, simtul umorului si hotararea.

| Sara a răspuns:

Sa fie iubitor day dreaming

nony
| nony a răspuns:

Cred ca asta e intrebarea unde am vazut cei mai multi experti pe paragraf la patrat rolling on the floor

| Adorable3 a răspuns:

Eu sunt fata...big grin si prima oara. daca imi place de un baiat.incerc sa intru in vorba cu el...ma uit daca are dintii curati.si sa fie inteligent.sa stie sa vb corect.nu sa stau cu el.si nici sa nu stie sa deschida un subiect...imi plac baietii bruneti.scu ochii verzi sau capruiblushing si sa fie creoli la piele:X:X (gusturile nu se discuta)big grin

| DanSor a răspuns:

Ce le place fetelor la baieti?
- aspectul fizic
- avere
- sa fie util la treburile casei
Ce le place baietilor la fete?
- aspectul fizic
- sa fie fidele
- sa fie menajera casei
Ciudat sau nu, cam asta e realitatea, deoarece exemplele sunt cazuri concrete si plus de asta minoritatea se supune majoritatii (chiar daca unii nu se regasesc in enumerarile de mai sus).
Nu am vazut sau cel putin nu am intalnit, persoane care sa placa omul pentru ce are in "interior" decat ce se vede pe exterior.
Oamenii sunt egali in drepturi, dar diferiti unul fata de altul sau unici, dupa cum preferati.
Vorba bunicii: "Orice lucru pe care-l faci in viata, are un avantaj si un dezavantaj." si avea perfecta dreptate...
Si in incheiere as cita pe Jerome Klapka: "Fetele pe care le vrei nu le poti avea, iar cele pe care le poti avea nu le vrei."
Restul nu-si mai are sens...

| Nik a răspuns:

Depinde... De exemplu am avut o iubita care a vrut doar banii si apoi s-a dus cu cel mai bun preten al meu dar la fel a procedat...

| Nik a răspuns:

Depinde de la caz la caz... unele apreciaza aspectul fizic, altele inteligenta, umorul, altele marime.contului, a masinii, a casei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai.......in principal fetelor le place ca baietii sa arate bine sa fie respectuosi si sa stie cum sa se poarte cu o fata.Altora mai mult le place faima si banii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetelor le place ca baiatul sa fie frumos si primul rand sa stie sa se compoarte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

LA FETE LE PL FRUMUSETEA ZAMBETU CARACTERU SI SA FIE IUBARET SI FOARTE TANDRU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La fete le pace sa sa le giugulesti. Sa le bagi in seama sa le apreciezi; ca dragut so ombracat, ce frumos eu iesit aranjamentu, ce buna prajitura o facut... De altfel la o fata ii place la un baiat ce ii place unui baiat la o fata, si anume sa fie atenta cu pesrsoana de sex opus dar nu intrum mod suparator.(acum in functie de cat esti de priceput sa dai atentie micilor amanunte si sa stii spune multumescuri sub forma de atentii fie ele chiar si simbolice ai sanse sa fi un tip de nota 10 )Acuma eu nu zic ca ii usor, consider a fi chiar o arta. Asta merge aplicat la toate varstele. De moentinonat ca depinde si de maturitatea fetei. Cu cat ii mai mare, trebuie sa fi in stare sa faci chestile astea natural spontan si sa nu dai impresia ca te-ai preface ( chiar trebuie sa fi de treaba daca vrei sa stai langa ea mai multe de o noapte ). Aaa, si tot la fel de importnat : trebuie sa inveti sa renunti la ce vrei tu ca sa cresti in ochii ei. Cam asta cred ca plac fetele la baieti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am observat ca la majoritatea fetelor, daca esti bun cu ele te iau de prost...''eee...asta e prost nu isi da seama'', daca esti mai sever cu ele...''dc esti asa rau cu mine?''. Ce e mult nu e sanatos... asa ca nici iubirea nu trebuie sa depaseasca unele limite. Oricum...lumea s-a schimbat...nici baieti buni nu prea mai sunt da nici fete. Nu prea mai are cupidon sageti tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La o fata ii place sa fie inbracat decent .sa se uite cu atragere t la baiat si baiatul trebuie sa se starue sai traga atentia cit mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La o fata cred ca e place cum baiatul este imbracat si cum se compoarta cu ea... daca o iubeste si vrea sa fie cu ea trebuie cit mai mult sai traga atentei eii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de acord cu ultimul comentariu deoarece si prietena mea e dupa cum ai zis uh

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca la o fata ii place ca baiatul pe care il iubeste sa fie mare sa aiba masina bani s. a.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Comportamentul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea sunteti cocalari analfabeti...se vede ca "pumni mei minte nu are". teoretic fata vrea ca barbatul sa fie ca in povesti... dar realitatea discordand cu fantezia se multumeste cu partea materiala. vreti sau nu sa acceptati, banii unuia sunt ca un intrerupator la ele...cand ii vad nu se pot abtine sa nu ceara...de fapt pot spune ca e chiar factor decisiv la o combinatie.eu insa nu am inteles niciodata de ce mama dracu femeia pretinde mai mult decat are de oferit:o scoica...care cere o perla de aur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm... ce dragute sunt fetele care raspund, atat de frumos mint... poate nu sunt atat de draguta si nu au succes la baietii cu masini super si se multumesc si cu cei frumoso dar bani mai putini, cel mai tare zicea o tipa ''sa stie sa faca un ban'', adica sa faca un ban s-o intretina si pe ea, normal. Vulpi frate ce sa mai. Fetelor o singura avertizare am pentru voi: sunteti 7 la un singur baiat. Nici macar sa va reproduceti nu sunteti in stare, o sa aduceti rasa umana la pieire. Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi place un baiat cu ochii caprui nu prea inalt dar nici scund si este foarte haioslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa se poarte frumos cu ele. bine inteles sa fie frumos.sa nu incep
repede la sex. sa se poarte frumos.pentru mine bianca 14 ani. pa baietilor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi place la un baiat simtul umorului chipul buzele si cum se imbraca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai TzapTzarap le faci pe toate...