| sfo a întrebat:

Ce părere aveţi despre fetele care se tund periuţă,?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Unora le pune în valoare frumuseţea, ca în cazul lui Sinead O´Connor, tunsă aşa părea mai delicată, mai vulnerabilă, mai frumoasă, îi scotea în evidenţă ochii ăia ca de căprioară, însă trebuie un craniu cu o formă frumoasă altfel pari retardat/ă, după ce se lansase ea, apăruseră imitatoare cu zecile şi unele erau de-a dreptul hidoase... Iar de la noi, Dana Nălbaru, îmi plăcea cum îi stătea... O tunsoare ca asta nu-i neapărat o modă cât o declaraţie de nonconformism.

27 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai...treaba lorstraight face
Eu una nici daca m-ai plati nu as face asa ceva big grin

| Bacemi a răspuns:

Nu prea sunt feminine si nu ma atrag .

| Bacemi a răspuns:

Nu prea sunt feminine si nu ma atrag.

| psiholoaga a răspuns:

O fosta prietena, cand am cunoscut-o avea parul bogat si cret, cu bucle mari, iar dupa, cand ne-am revazut, era tunsa periuta. Mie mi-a placut, asa cum a spus si aqualuna, daca are craniul frumos si o anumita forma a fetei, e ok si rasa pe cap.

| Marii a răspuns:

Eu a trebuit sa ma tund acum ceva timp asa, pentru ca aveam parul foarte ars de la placa, si sincer, imi statea destul de bine, iar cu baieti n-am avut probleme.hee hee

daniela
| daniela a răspuns:

Daca le sta bine de ce nu

| DiannaDi a răspuns:

Gusturile nu de discutabig grin
eu nu m-as tunde asahappy

| Dianna_8523 a răspuns:

Nu va ganditi ca unele persoane, nu au de ales si de asta se tund periuta? happy Verisoara mea a fost nevoita sa faca asta, din cauza faptului ca ii cadea parul foarte tare si avea probleme cu scalpul, de aceea era indicat sa se tunda happy Insa, ii sta foarte bine si parul a crescut destul de repede.

| Tabii. a răspuns:

Mie imi plac, eu personal nu m-as tunde asa pentru ca nu imi sta bine.

| LCD a răspuns:

Unora le sta chiar foarte bine.
trebuie sa ai atitudine smug

| vyo a răspuns:

Vor sa se deosebeasca de celelalte.

Răspuns utilizator avertizat
| loredana2012 a răspuns:

Caraghioase

| soph999 a răspuns:

Eu zic ca e fix treaba lorhappy
eu nu m-as tunde asa, pentru ca nu imi place! mai bine cu parul lunglove struck

| shalimar a răspuns:

Depinde de persoana.eu,personal,ma tund o data la 2-3 ani scurt.am parul des si firul gros si crede-ma pe cuvant cand iti spun ca ma satur de el cateodata. din fericire imi sta bine cu parul lung dar si tunsa scurt.si mai pot adauga faptul ca imi creste foarte repede parul. ultima data cand m-am tuns, plangea frizerita langa mine si ma injura. m-am tuns in vara anului 2008, iar acum am parul pana in talie(asta ca un exemplu). nu mi-l tund scurt cand a atins o anumita lungime, ci in momentul in care ma satur de el.cand il simt prea greu de suportat.nu poti avea o parere despre cineva fara sa ii stii motivatia.asta este motivatia mea.acum ce parere ai despre mine?

| doraz a răspuns:

Cea care a spus "urate cu draci", mai bine s-ar documenta. Ea spre exemplu are parul mediu si nu e nicio frumusete, asa ca nu mai judeca dupa aparente! parerea mea e ca celor carora le sta bine cu parul scurt e f bine, decat sa aiba parul pana la genunchi si sa fie horror...

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Ca habar nu au ce podoaba "arunca", iar pana creste trec ani multi.Insa sunt si persoane carora le sta binewinkingEu nu mi-as tunde parul' niciodata.Este una din calitaltile mele si nu as arata deloc bine fara elhee heepaa

| sergiu a răspuns:

Mie imi plac tipele care se tund periutza, la unele le sta chiar bine, par a fi mai sexxy. Depinde de fata si de figura ei, nu la toate se potriveste parul tuns periuta. Oricum, nu o freza face un om iar pentru mine lucrul asta e o certitudine tongue

| Clauditza a răspuns:

Urate cu draci

| sfo explică:

Eu cunosc un caz, e chiar sor'mealaughingA fost nevoită să-şi taie ditamai plata, pentru că i se rărise şi astfel putea să-şi urmeze tratamentul mai uşor.Acum că i s-a regenerat, nu mai vrea să şi-l lase să crească, s-a obişnuit aşa, fiind şi motociclistă, o prinde binewinking

| Girl1234566547 a răspuns:

Hmmm...fiecare cu gustul lortongue Dupa parerea mea mi se pare foarte stupid sa te tunzi asa, adica ti se pierde din feminitatebig grin in fine, este decizia ei, daca ea se simte bine asa, nu ar trebui sa o condamnam noi...nu?

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Atata timp cat isi petrec timpul in bucatarie nu vad care ar fi problema.

| hottweet a răspuns:

Cunosc o prietena asa care e superba :X. Vreau sa spun ca toti baieti i is pe ea..., intr-adevar iti scot mai mult ochii in evidenta, frumusetea.

| andreutza94 a răspuns:

Mie una nu imi plac fetele care se tund asa.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au personalitate happy

| lalaliela a răspuns:

Da, depinde foarte mult de fizionomie. La unele le sta chiar bine, la altele...
Stiu cateva fete tunse asa, si au un stil chiar genial.

| mary9524 a răspuns:

Mie nu mi-ar placebig grin sa fiu baiat nu m-as uita la o fata tunsa asa tongue