| Seline a întrebat:

Ce parere aveti despre sprancenele tatuate? In ultimul timp, pe oriunde merg dau peste astfel de "creatii".

Răspuns Câştigător
| Irina a răspuns:

Intre tatuare si vopsire aleg a doua varianta. Sprancenele tatuate mi se par vulgare, sunt prea false. mai bine le accentuezi prin vopsire.

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu le consider oribile. Nu incerca. Arata aiurea rau. Plus ca baietii plac fetele cat mai naturale.

| JeSa a răspuns:

Buna! Eu zic ca-s frumoase, mai ales ca e vb. de arta frumusetii, dar ele necesita anumite cheltuieli, si daca tu crezi ca doresti sa fii in pas cu moda, esti libera, dar gandeste-te si la urmari(efect si cauza). Ok, bafta!

| Seline explică:

Evident ca nu o sa incerc BitterSweet, sunt prea... false.

| Arthur a răspuns:

Eu zic sa nu incerci, am vazut destule catastrofe, plus ca arata si inesteticwinking

| Summer Memories a răspuns:

Oribil!

Si in plus nu arata deloc natural.

| Munchkin a răspuns:

Scărbos.

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Vai... mie nu mi plac deloc
nu stiu de ce si le tatueaza...am vazut la fetele de la Bambi sunt absolut oribile spancenele
eu nu mi-as face asa ceva in viata meaa
Lipsa de ocupatielaughing parerea meawinking

| ady2607 a răspuns:

Un tatuaj merge... dar nu pe fata. cel mai probabil as incerca pe mana.

| deejayra a răspuns:

Mai fetelor...eu nu stiu cum va vedeti voi in oglinda(probabil frumoase)cu o tona de machiaj si lentile de contact.Ramaneti cat mai naturale pentru ca aratati mult mai bine, opriti acest proces de transformare in papusi siliconate si machiate.

| OnWeed a răspuns:

Eu le consider chiar oribile, nu inteleg ce au in plus fata de cele normale... Daca vrei un tatuaj mai bine pe mana.

| Altair22 a răspuns:

O colega de clasa si-a tatuat sprancenele dar nu de tot.

Este o tehnica, dracu stie, poti sa ti le faci fie total, fie jumatate, fie un sfert etc. Ea si le-a definit, mi-a zis ca si-a facut contur.

Sincer, ei ii sta chiar foarte bine. Sprancenele ei sunt chiar reusite. Insa stii cum ii, trasaturile fetei se mai schimba, iar acea linie a spranceleor ramane.

Si nu stiu cum ai arata la 40 de ani, cu sprancene de teen-age groovy - groove \:d/

| ._6225 a răspuns:

Mie personal nu imi plac. Suna adepta sprancenelor "cu par".

| aney a răspuns:

E definitia cea mai corecta a falsitatii. Gandeste-te numai ca in loc de parul sprancenei e doar un desen. IN putine cuvinte, una ce e desenata pe fata. Stii ca o papusa de aia proasta. Si apoi, sa ne amintim ca odata expresia " o fata frumoasa, cocheta si sprancenata" dadea idea clara de frumusete feminina. Unde a disparut mitul asta? In saloane de tatoo de doi bani...mare pacat! Mai tragic insa e faptul ca acum si barbatii isi penseaza sprancenele. Doamne Maica Domnului! S-a intors lumea cu fundul in sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cruela de ville. Vis. In sensul ca nici vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere buna! atunci cand fetele care isi tatueaza sprancenele o fac dintr-un motiv intemeiat, precum niste sprancene foarte subtiri sau cand din motive de sanatate isi pierd firele de par in mod iremediabil... In unele cazuri sprancenele tatuate se impun.

| capricc a răspuns:

Ai doua variante. Ori tatuarea sprancenelor dar fir cu fir, intr-un salon de renume sa nu te pigmenteaza cu rosu sau machiajul sprancenelor cu creion si pudra.