| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa aleg un bb cream sau un fond de ten (amandoua de la Rimell london)? Eu am cateva cosuri pe frunte si cearcane

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna! Am vazut ca ai 16 ani si ca cearcanele tale, ca si ale mele, sunt de la Mama-Natura. Pentru cearcane si cosuri iti recomand sa iti faci ceai de musetel, trei frati patati, ceai verde, coada soricelului. Faci dintr-un singur tip sau doua combinate. Adica ori iti faci ceai doar de trei frati patati sau oricare altul, ori gen musetel+coada soricelului. Sau alte combinatii de cate doua. Tamponezi dimineata si seara sau de mai multe ori pe zi fata si zona ochilor cu ceai. Nu iti afecteaza machiajul, tonifica bine pielea si se cunoaste o diferenta sesizabila la ochi, cel putin la mine sigur se cunoaste. De asemenea, vor avea efecte benefice si pentru. cosuletel.
Cat despre fond de ten, daca ai tenul gras si cu tendinte de usoara ingrasare/iti luceste fata, mai ales ca vine sezonul cald, iti recomand BB-Cream-ul acesta: http://us.rimmellondon.com/products/face/bb-cream-matte cu efect matifiant si factor de protectie solara 15 :)
Pentru cosulete mergi fie la dermatolog, fie ia-ti de la farmacie Eryfluid si diferenta va fi enorma in doar 4-7 zile. Cere ciocanel de 30ml - costa 7-9 lei si aplici pe o discheta demachianta, apoi pe fata, doar noaptea. Eryfluidul a fost printre cele mai laudate tratamente folosite de mine si am folosit destuuuule, gen Zynerit, Eryfluid, Eritroacnol, Skinoren, Duac, Brevoxyl, Retin-A, Diane35, etc. Lista e mult mai lunga.

5 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Bb Cream.

| Idkidk a răspuns:

Un bb cream.

| Idkidk a răspuns:

Bb cream e cel mai bun, prin fondul de ten nu mai respiră pielea!

| milkie a răspuns:

Un bb cream. E mai sănătos pentru ten.

| RalucaRallu15 a răspuns:

Bb cream e cel mai bun