| RoirraaaW95 a întrebat:

Ce stiti despre pigmentarea tenului? Am tenul mult prea deschis si as vrea sa stiu daca exista ceva ce as putea folosi pentru a fii putin mai inchis?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Doar prin interventie chirurgicala daca doresti ori cel mai comod si ieftin sunt autobronzantul ori sedintele la solar.

| Hatice97 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Cu autobronzantul pot ramane pete in majoritatea cazurilor si solarul la fel ca si autobronzantul nu sunt sanatoase pentru corpul uman

| MihaelaDart a răspuns (pentru Hatice97):

Petele apar atunci cand nu te dai corect pe toata suprafata corpului. Cu toate ca se recomanda de dinainte sa fie facuta un scrub al pielii, se aplica o crema hidratanta si apoi autobronzantul. La Solar, depinde de noroc si depinde de solar, vertical ori orizontal. Cu toate ca si aici se aplica de dinainte crema de protectie cu UV.

Folosesc crema autobronzant de multi ani si nu am avut probleme cu petele. Totul tine cat de bine o folosesti si e de preferabil in locurile unde nu ajungi sa fi ajutata de cineva (mama, sora/prietena)

| Hatice97 a răspuns:

Pai.poti sa iti faci suc de morcovi de 2 ori pe saptamana si culoarea ta o sa se inchida incet incet si cat mai mult morov pentru acesta are beta caroten sau o tehnica folosita inca din antichitate : henna. O prepari o lasi 24 de ore dupa iti dai cu ea o lasi jumate de ora si ai o culoare de bronz. sper ca ti am fost de ajutor