| Savemeplease a întrebat:

Culoare naturala a parului meu este strawberry blonde(blond roscat) m-am vopsit intr-un blond nordic si am vazut ca la radacina imi creste negru sau ma rog asa se vede. Intrebarea mea este: daca o sa-l las sa creasca fara a ma vopsi o sa creasca negru sau strawberry blonde? Sa ma vopsesc inapoi la culoarea mea naturala?

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
eu in situatia asta imi vopsesc doar radacina ( imi pastrez un sfert de tub de vopsea si tot atat oxidand ca sa imi vopsesc radacina).
Iar culoarea radacinilor este culoarea naturala a parului tau ( cu care te-ai nascut), poate ca vezi un pic diferita culoarea deoarece se face contras intre culoarea vopsita si ti se pare mai inchisa.
Eu imi vopsesc radacinile o data la luna deoarece am o culoare de blod deschis, iar parul meu natural este blond spre saten.

| loramako a răspuns:

Cel mai bine e să revii la culoarea naturală.