| lovelovelove a întrebat:

Cum as putea sa-mi decolorez parul de la brunet sa-l fac saten deschis? su apa oxigenata ce culoare mi-ar iesi?

4 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Cu apa oxigrenata de la negru vei ajunge la negru, incearca de proba sa vezi ca nu obtii nimic daca nu ma crezi

| Coriii a răspuns:

Cum se decoloreaza parul cu apa oxigenata?

| Christinne a răspuns:

Pai, lucrul asta il poti obtine doar dupa cateva luni. Incearca cu infuzie de musetel (functioneaza garantat). Dar nu o sa ajungi de la brunet la saten deschis direct. Lasa parul o perioada de cateva luni sa se decoloreze, incearca musutelul, cum am spus. Apoi ia-o treptat, niste suvite deschise, mai lasa-l o perioada, si poate, poate vei ajunge la ceea ce iti doresti. Asta bineinteles daca vrei s-o faci in asa fel incat sa nu iti distrugi parul. Si mai e o solutie, mergi la salon, ti se va face decapaj(un procedeu pe baza de caldura care readuce parul la culoarea naturala) insa din pacate acest procedeu iti subtiaza f tare firul de par...si vei cam ramane cu un aspect urat al paruluihappy
U alegi, cheia e la tine

| ellutza a răspuns:

Nu ajuta la nimic apa oxigenata peste negru. doar cu decolorant poti sa-ti schimbi culoarea intr-o nuanta deschisa.