| camiitsu a întrebat:

Cum imi pot ingrosa picioarele? acasa nu mergand la sala! lasati link.ul facebookului, daca stiti si imi puteti dau multe sfaturi! please! tnks!:*

13 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Fa o data la 2 zile urmatoarele exercitii:

Genoflexiuni 4serii de cate 20 (2minute pauza intre serii)
Fandari in spate http://www.youtube.com/watch?v=a1ip81otol4
4 serii de cate 15 pe fiecare picior

Fandari laterale http://www.youtube.com/watch?v=FUX6Pz8vV0s&feature=relmfu
3 serii cate 15 pe fiecare picior

Fandari in fata http://www.youtube.com/watch?v=mSjmZvadoV4

3x15 pe fiecare picior.

Nu ai nevoie de greutati

Intre serii ai 2-3 minute pauza intre exercitii faci o pauza mai mare de 5 minute. Faci asta o data la 2 zile si ti se vor ingrosa picioarele

| camiitsu explică (pentru Nickname1890):

Daca fac 1 zi da una nu e bine? si incat tipm mi se vor ingrosa?:*

| Nickname1890 a răspuns (pentru camiitsu):

E bine, o zi da una nu, dar nu mai mult de 3 ori pe saptamana. Deci faci sa zicem luni, miercuri, vineri iar sambata si duminica faci pauza. Pauza este importanta pentru refacere.

IN cat timp se vor ingrosa nu pot sa-ti spun... depinde mult de metabolismul tau si de ce mananci

| camiitsu explică (pentru Nickname1890):

Pai si ce ar trebui sa mananc? paine trebuie?

| Nickname1890 a răspuns (pentru camiitsu):

Nuuu... ideea e sa pui masa musculara... sa-ti creasca muschii piciorului nu sa pui grasime.

Incearca sa mananci mai des... proteinele sunt obligatorii pentru a asigura refacerea intre antrenamente pentru ca e un program destul de intens ce ti-am dat eu mai sus. Deci peste, piept de pui, curcan, lapte, oua, branzeturi.

La fripturi poti sa adaugi o portie de orez, legume asortate sau cartofi fierti. Evita prajelile pentru ca cum am spus mai sus vrei sa pui muschi nu grasime. Poti sa mananci si paste fainoase dar la masa de pranz, nu seara. Ideea este sa mananci mai mult decat mancai pana acum si nu reuseai sa te ingrasi dar evitand prajelile, painea, dulciurile si grasimile.

| camiitsu explică (pentru Nickname1890):

Oh, sper sa mearga....intr.o luna se vor observa diferente? dar nu crezi ca e cam mult sa las si week-end-ul fara aceste exercitii?:*

| Nickname1890 a răspuns (pentru camiitsu):

Nu nu e mult... muschii cresc atunci cand se odihnesc. Daca ai incercat sa faci cum ti-am zis eu, respectand si timpul de pauza dintre exercitii o sa vezi ca e destul de greu... si o sa te resimti.
Nu iti recomand sa faci mai mult decat ti-am dat... pentru ca poti face mai mult rau decat bine daca te supra-soliciti.

Daca totusi ti se pare prea usor, desi nu ar trebui, ramai la acelasi plan 3x pe saptamana dar adauga niste greutati (daca nu ai 2 sticle de 2l de apa una intr-o mana una intr-o mana merg la fix.) Da-mi un PM cu IDu tau daca vrei sa ma mai intrebi ceva si pot sa te ajut.

| camiitsu explică (pentru Nickname1890):

Camy_girl09 e id meu. dar nu prea intru asa ca iti las linkul facebookului meu http://www.facebook.com/camii.qn?fref=ts aici ma gasesti des! lasi un mesaj pe privat la facebook!:*

| TeddyPaul a răspuns:

Cred ca ii a 4-a oara cand tot postezi asta...

| camiitsu explică (pentru TeddyPaul):

Te deranjeaza? am pus.o de n ori ptc vreau odata sa stiu cum sa le ingross!crying((((((((

| GabrielCIG a răspuns:

Poti sa faci exercitii pentru picioare (genoflexiuni...)

| Simona020 a răspuns:

Mersul pe jos e cel mi bun sport! Eu aveam 2 bete laughing pana cand am inceput munca la un fast-food si am stat 12 ore pe zi numai in picoare. sa vezi ce gambe am acum smughee hee

| Modgliani_Elena_1970 a răspuns:

Foloseste-le:danseaza,mergi, fa curat, daca stai la bloc esti fericita, macar 20 de etaje pe zi urcate fac minuni si ia o bicicleta, iesi din casa(eventual uita de asta picioarele subtiri sunt mai frumoase)!