| lavynya1 a întrebat:

Cum pot sa am o piele cat mai fina homemade fara sa cumpar prostii? Am inceput sa slabesc deoarece tin o dieta,in schimb pielea incepe sa mi se urateasca,nu mai e asa moale si am aspect de coji de portocala+celulita.Cel mai bun raspuns,fundita,celealte raspunsuri vor primi evaluare(folositor, inteligent...)

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Well, ar trebui sa ai mai multa grija la ce mananci. Dieta ta include destule fructe si legume? Daca nu, ar fi bine sa adaugi, in special fructe si legume bogate in vitamina C. Pe langa asta, ia suplimente nutritive naturale, de la plafar(vitamine, minerale)
Cat despre exterior, poti cauta in orasul tau un producator de produse homemade 100% naturale, spre exemplu http://sapun-naturalhandmade.blogspot.ro/. De aici imi cumpar eu produsele si sunt foarte multumita. Chiar daca nu esti din Iasi iti poti face comanda, coletul vine prin posta. Produsele nu sunt foarte scumpe, sunt eficiente si tin mult.
Daca nu-ti permiti sa cumperi asa ceva, apeleaza la exfolierea cu zat de cafea (dupa ce cureti pielea cu sapun, la dus, o masezi bine-bine cu zatul ramas de la 1-2 cafele in care ai adaugat o lingurita de ulei de masline + o fiola de vitamina E uleioasa si clatesti foarte bine cu apa curata. Dupa, tamponezi usor cu prosopul, nu stergi in disperare pielea.)
Aaa, nu stiu ce dieta tii, dar ca sa mentii pielea ferma ar trebui sa faci niscaiva sport. Crede-ma ca face minuni. Si nu trebuie sa te omori pentru asta, cateva exercitii usoare macar o data la 2-3 zile. Cauta tutoriale pe net.

1 răspuns:
| deutSa a răspuns:

Pentru celulita fa impachetari cu zat de cafea+ ulei de maslinie sau argila [ ori pui o lingurita de argila in apa si o bei dimineata, ori te dai cu argila pe corp si pui deasupra o foloie de aluminiu ]

Pentru ca pielea ta sa fie mai fina foloseste creme hidratante de la Dove sau Nivea sau daca nu fa cateva spalari cu lapte sau tamponeaza cu lapte in zonele respective sau lapte + miere, care este foarte bun pentru o piele hidratata atat pentru corp cat si pentru fata :*