| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi fac parul cret ca baiat?
Sunt tuns pe lateral cu 0 iar sus imi ajunge pana la nas deci e lung suficient. E drept. Fara ondulator sau alte electronice.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La orice salon de coafura care face "permanent".
Trebuie doar sa intri si sa intrebi, la acteva saloane de coafura din oarsul tau.

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Fără aparatura, e imposibil. Chiar și la priza ar fi nevoie măcar de un cui happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Soluția pentru ondulare (permanent), e cea mai durabilă. Du-te la un hair stylist, fără jenă, nu ți-l face acasă, singur, fiindcă nu ai experiență și ți-l poți distruge (arde). El folosește o soluție profesională pentru onduleuri naturale.
Iar apoi, in timp, când părul isi pierde din onduleuri, aplică cu incredere o spumă pentru păr cu substante nutritive si cu mâinile trecute prin păr, începi să îți fixezi onduleurile.
Ca idee, cum se aplică spuma pentru păr https://www.youtube.com/watch?v=zQpq3WMq2nI
Dar fata din filmuleț nu are părul cu solutie de permanent, ci drept, fiindcă daca l-ar fi avut permanent, imediat după aplicare spumei, ar fi devenit cârlionțat.

| Frank51 a răspuns:

Asta cum vine? Cum sa fac bani fara sa muncesc.

| LPCTSTR a răspuns:

"Las-o mai moale, nenica... sa nu ti se spargă o vână."
Nu este nevoie sa adoptam un limbaj inutil; c'mon, doar nu suntem in jungla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te naști din nou.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar dacă maică-sa îl schimbă pe taică-su, cu un altul', care are părul creț.hee hee.
Ține de genă. Și alopecia, tot așa, este o trăsătură genetică.Și culoarea ochilor și multe altele...

| Răzvi42 a răspuns (pentru anonim_4396):

Decat sa iti pierzi vremea comentand aiurea mai bine te-ai face util pe site ca sunt destui ca tine aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci când vor dispărea cei care pun întrebări stupide ca tine.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Marian, "maică!", "durerea noastră surdă și amară", cum spunea Arghezi, nu este asta si nici individul in cauza. Csf, nu toti prind ironia.

| aleee5262 a răspuns:

Permanent nu stiu dar ai putea incerca metoda cu paiele de baut. Iti infasori parul pe paie si le legi apoi dormi si le lasi peste noapte

| Răzvi42 a răspuns (pentru aleee5262):

Stiu ca nu o sa ramana permanent. Cu paiele e prea scurt sa o fac. Nu e ca la femei.

| jokerman878 a răspuns:

Peruca sau transplant de par.

| Răzvi42 a răspuns (pentru jokerman878):

Uite ca mi-a iesit fara peruca ta _((_

| IDK98989823 a răspuns (pentru Răzvi42):

Cum?