| PisiDePis a întrebat:

Cum poti scapa de burtica? thinking

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Burtica se elimina cu DIETA!
2 saptamâni se piept de pui si un morcov laughing si alte 5 saptamâni alergare 1 ora pe zi si dieta si muuuuuulta apa!
Si gata 7 saptamâni burtica super tonifiata, plus ca celulita o sa iti zică si ea Adio!
Bafta!

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Flotari,genoflexiuni,abdomene,alergare si multe altele.Plus o cura de slabire drastica, dar trebuie sa te si hidratezi tine minte, nu te poti infometa doar happy

| pufuletziii a răspuns:

Abdomeeneeeee si exercitii fizice! Poti sa alergi prin parc, asta ajuta mult la slabit.

Răspuns utilizator avertizat
| b0denN a răspuns:

Abdomenele sunt baza!

| Cosmin86 a răspuns (pentru b0denN):

Abdomenele nu au NICIO TREABA cu asta.

Daca nu stii NIMIC, nu mai comenta

| biabibi09 a răspuns:

Pai facand abdomene, mancand sanatos, facand sport..iti recomand sa mergi seara sa alergi incet. si sunt si pe youtube cateva serii de filmulete cu exercitii pe care ai putea sa le incerci

| LiliaDuminica a răspuns:

TRUCURI ce vă vor scăpa de burtă în doar câteva zile.

1. Consumă o gustare proteică între orele 15:00-16:00

O gustare bogată în proteine este cea mai bună soluţie ca să stimulezi metabolismul şi să stabilizezi nivelul zahărului din sânge, susţin experţii. Acest lucru te va ajuta să menţii glicemia scăzută, pancreasul nu va mai fi obligat să elibereze insulina (care favorizează depunerea grăsimilor pe burtă) şi astfel vei împiedica acumularea grăsimilor în zona abdominală. Cel mai bun interval pentru a consuma această gustare proteică este după-amiaza între între orele 15:00-16:00. Un baton proteic, o bucată de brânză săracă în grăsimi, un iaurt sau câteva migdale cu felii de măr sunt câteva exemple recomandate.

2. Consumă cât mai puţin zahăr cu putinţă

Acest lucru va împiedica eliberarea masivă a insulinei, dar va favoriza creşterea nivelului de glucagon. Acesta este un hormon considerat a fi inamicul numărul 1 în lupta împotriva grăsimii abdominale. Astfel că regula este simplă, cu cât consumi mai puţin zahăr cu atât vei scăpa mai repede de grăsimea de pe burtă.

3. Abdomenele trebuie să fie ultimele pe listă

Potrivit experţilor, atunci când vrei să scapi de burtă nu trebuie să te apuci direct de abdomene. Cel mai important lucru rămâne schimbarea dietei, apoi alegerea unei activităţi sportive (înot, alergare, ciclism, plimbări lungi, săritul corzii), urmate de exerciţii pentru întărirea musculaturii şi abia apoi abdomenele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LiliaDuminica):

"Potrivit experţilor, atunci când vrei să scapi de burtă nu trebuie să te apuci direct de abdomene", aia nu sunt experti, aia sunt COMPLET PE LANGA.

Si faza cu "burta in cateva zile" = alta aberatie de copii mici

Mai documentati-va si voi inainte sa aberati.

Ca sa scapi de burta :

- deficit caloric zilnic, carbohidrati si grasimi doar inainte si dupa antrenament
- fructele in prima parte a zilei
- antrenament cardio la rupere ( de 1 ora, sa schiopatezi dupa )

Asa o sa arati bine. Si e din experienta personala ( + experienta personala a ZECI de persoane pe care le cunosc personal ), nu un COPY/PASTE IDIOT cum cred toti ca se face treaba.

Un jurnal de alimentatie ajuta de asemenea.

| LiliaDuminica a răspuns (pentru Cosmin86):

Cu ruperea o să arăți rupt de tot și șchiop. Plus, în câteva zile organismul se adaptează la acest regim și după asta măcar fă roata pe bandă... Orice extremă face rău, așa că dă tu dovadă nu doar de cunoștințe, dar și de reținere verbală și "majusculară" în comunicare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LiliaDuminica):

Am scris cu majuscule sa accentuez ceva, dar aparent nu te duce capul sa intelegi.

Iar daca expertii recomanda "abdomene" atunci clar sunt orice in afara de experti.

Mai documenteaza-te.

" Plus, în câteva zile organismul se adaptează la acest regim ", acest regim se face de 2-3 ori pe saptamana, e suficient, o sa accelerezi metabolismul o gramada.

Si 1 ora de antrenament nu e extrema.

Dar cand cineva insista cu 10-15 minute de exercitii fizice e mega-PENIBIL.

| evilnine a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Z7u_sdYNS_k. asta o sa te ajute, clar :D