| anonim_4396 a întrebat:

Daca folosesti fixativ in cantitati mari la 13-14-15 ani zilnic, iti degradezi raw de tot parul?:-( Ma refer d.p.d.v. al varstei, tinand cond ca parul/corpul sunt in formare.

Actual am 16 ani si folosesc fixativ in cantitati minime doar de frica sa nu-l degradeze si sa-mi repar cumva greseala din trecut.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă părul să respire, cu timpul o să-ți cadă foarte mult.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca il folosesti corect adica sa pulverizezi putin de la 30 cm de par nu se va degrada. Insa e bine sa incerci sa faci pauze de cate 1 saptamna de la fixativ macar odata pe luna.

| Azazea a răspuns:

Nu prea conteaza pentru ca parul se regenereaza, il tunzi, creste altul, si tot asalaughing)

| Katoteshika a răspuns:

Nu til mai da cu fixativ, la ce foloseste?
pentru ceti trebuie?
til degradezi si nu cred ca-ti va placea.

| NewSummer2013 a răspuns (pentru Katoteshika):

Poi...imi face sa-mi stea bine parul si ma face frumoasahappy

Aceeasi intrebare poti s-o adresezi si cu referire la placa de par la care 90% din adolescenti o folosesestc in permanenta. Dar eu nu ma ating de asa ceva.

| lovepusheen a răspuns:

Buna :3. Daca folosesti fixativul in cantitati mici nu te afecteaza cu nimic.Stai calma! Si eu folosesc fixativul regulat de trei ani si nu am nimic.Parul meu e sanatos si rezistent.Ai grija de tine! Bafta!

| vladiasi2012 a răspuns:

Folosind in exces fixativ iti vei deregla scalpul si vei face multe coji.Incerca sa foloesesti diferite creme dermatologice si sampon.