| Àηđяεëa a întrebat:

Daca imi exfoliez pielea odata pe saptamana, or sa imi mai creasca fire de par sub piele?(Folosesc epilatorul)

5 răspunsuri:
| Isabellblablabla a răspuns:

Din proprie experienta iti spun ca oricat te-ai exfolia, atata timp cat folosesti ceara/epilator firele iti vor creste fire de par sub piele.Eu am mari probleme cu firele crescute sub piele, deoarece din cauza epilarii cu ceara/epilator acestea se subtiaza atat de mult incat nu mai pot iesi la suprafata pielii. De 2 saptamani am renuntat la ceara si am revenit la crema epilatoare si aparatul de ras.

| Àηđяεëa explică:

Dar nu mai suport lama...sunt bruneta, se vede parul peste tot, macar daca eram maimute sa nu mai fie nimic iesit din comun parul asta insuportabil...

| Isabellblablabla a răspuns (pentru Àηđяεëa):

Te cred, si eu am aceeasi problema, tot bruneta fiind si cu firul de par gros. Singura solutie a fost sa revin iarasila lama, in speranta ca imi vor creste firele normal de par, fara a ramane sub piele. Plus ca fiind vara, urasc intervalul ala de timp pe care trebuie sa-l astepti ca parul sa fie crescut complet pentru a-l putea epila cu ceara.

| Codrut_Alexandru_1999 a răspuns:

Nu fa asta e un lucru foarte rau si chiar o sa iti mai creasca par sub ea

| ghht a răspuns:

Si eu am aceiasi problema ca si tine...