| ElenaLoly a întrebat:

Dacă incep maine masca cu ulei de ricin si o folosesc de 2 ori pe saptamana. Cat o sa imi creasca până în septembrie?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste intre 1 si 1.5cm, indiferent de masca de ulei sau nu!
Masca de ricin nu grabeste cresterea, doar intareste firul de par!
Parul creste hormonal si este influentat de ceea ce mananci.

| xerxes1 a răspuns:

La fel de mult ca fara masca.

| andreeadenisa22 a răspuns:

Dacă folosești doar ulei de ricin, nu cred că o să-ți crească mai mult de 3-4 centimetri până în septembrie.