| cherrybby a întrebat:

Dacă ma duc la solar se uniformizeaza tenul și pot scapa de anumite imperfecțiuni?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Zicea Andreea Raicu ca de cand foloseste crema cu vitamina C zilnic i-au disparut petele de pe fata si tenul e mai uniform, apoi am citit si eu despre vitamina C si cica e foarte buna pentru asta.
Nu stiu ce creme/marci sa iti recomand (poate te ajuta SareInOchi daca vede intrebarea, ea se pricepe) dar exista creme care te pot ajuta.
Daca nu, o solutie care sigur nu da gres ar mai fi peelingul chimic (sau dermabraziunea), cel superficial se face la cosmetica si cel mediu la medic pentru ca e mai complicat. Daca-l faci pe cel superficial cred ca o sa vezi rezultate.

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Bronzat nu inseamna uniformizare. Ba chiar iti pot aparea pete pe ten. Solarul nu aduce nimic bun, cine abuzeaza de solar si soare in general se alege cu riduri, pete pe piele si chiar cancer de piele in cele mai nefericite cazuri.

| Furnicuta000 a răspuns:

Spune-ne ce imperfectiuni ai, ca solutii exista pentru aproape orice. Dar nu solarul, ala nu e o solutie.

| cherrybby explică (pentru Furnicuta000):

Zone mai închise și mai deschise pe ten, plus urme de la coșuri

| Furnicuta000 a răspuns (pentru cherrybby):

Zicea Andreea Raicu ca de cand foloseste crema cu vitamina C zilnic i-au disparut petele de pe fata si tenul e mai uniform, apoi am citit si eu despre vitamina C si cica e foarte buna pentru asta.
Nu stiu ce creme/marci sa iti recomand (poate te ajuta SareInOchi daca vede intrebarea, ea se pricepe) dar exista creme care te pot ajuta.
Daca nu, o solutie care sigur nu da gres ar mai fi peelingul chimic (sau dermabraziunea), cel superficial se face la cosmetica si cel mediu la medic pentru ca e mai complicat. Daca-l faci pe cel superficial cred ca o sa vezi rezultate.

| Panamax a răspuns:

Bineinteles,uniformizeaza tot.
http://www.ziare.com/......iu-1433198