| Mario1994 a întrebat:

De ce băieții se machiază și de ce nu vor să recunoască că se machiază?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce băieți se machiază?! Tu în ce țară trăiești?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca 95% din ei nu se machează

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

laughing Sunt unii care o fac, dar îi doare „corazón"ul să recunoască laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt că nu există așa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece este considerat Gay., insa depinde si de ce intelegi prin machiaj : Fond de ten, unghii etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei au impresia că nu se vede, de aia nu recunosc. Dar e aiurea, pentru că la un băiat se vede imediat dacă e dat cu fond de ten sau alte chestii.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Se observă la mulți băieți care sunt machiați. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e destul de naspa sa fii baiat si sa-ti placa carnea de porc

| 4ndr33y a răspuns:

Nu cunosc personal pe nimeni dar stiu ca sunt pensati, fardati, lacuiti pe unghii, aia sunt confuzi asupra genului lor si a ce inseamna masculinitate.

| Swae a răspuns:

Ca zice lumea ca sunt gay.

| IonutPetre12 a răspuns:

Eu nu ma machiez.Cred ca esti traumatizata

| Mario1994 explică (pentru IonutPetre12):

Nu sunt traumatizata!? Poate ești tu traumatizat.

| asuari a răspuns:

Cunosc un băiat care se da cu fond de ten. Motivul? Acnee. Și nu recunoaște pentru că e o chestie ce tine de imaginea lui, cică pare gay, lumea o să rada de el și își strica reputația. Probabil așa e la toți. Fiecare vrea sa fie cel mai frumos și încearcă orice metotă. Tu ce zici?

| Mario1994 explică (pentru asuari):

Înțeleg asta. Dar fondul de ten îmbătrânește, știi? Eu de exemplu nu ma machiez happy Nu ma înțelege greșit

| asuari a răspuns (pentru Mario1994):

In ce sens a îmbătrâni? Adică in timp ii apar riduri sau pare mai bătrân? Oricum, sincer, prefer oamenii care au acnee fără fond de ten. Am început sa cred ca e ceva firesc (și așa și este). Nimic ieșit din comun. Ba chiar din contra, dacă pui fond de ten se vede groaznic, parca ai niște dezivelari pe fata. Degeaba astupi culoarea lor. Arată groaznic.