| anonim_4396 a întrebat:

Fetelehappy cum va imbracati in prima zi de scoala?happy lasa-ti si link daca se poate:* daca nu e ok si fara:-d si precizati in ce clasa treceti:*

happyhappy

Răspuns Câştigător
| Levya a răspuns:

Depinde,eu iti recomand ceva decent: gen alb si negru.
-Un tricou alb, si peste o camasa alba cu blugi stransi si tenesi negri
-O bluza alba baga intr-o fusta pana la genunchi
-Rochita alba mai lunga
-Balerini cu blugi stransi si o camasa
-Sandale cu o vestuta si blugi
Eu trec in a a-5a.

24 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu stiu, sincer, trebuie sa merg intai la shopping apoi ma voi decide.

| anonim_4396 explică (pentru DracusorImpielitat):

Asa si euhappy ce iti cumperi:s?

| DracusorImpielitat a răspuns (pentru anonim_4396):

Blugi, un trench inchis la culoare, papuci in stil oxford sau ceva in acest gen, camasi, bluze albe, o vesta din blugi, esarfe, pantaloni de trening, tenisi si o palarie (cred). Tu?

| KubetiiOO a răspuns:

Intru in a 8'a.Ma imbrac :cu o camasa scurta cu patratele albastre cu fundal rosu, blugi si tenisi de acelasi model cu camasa.happy Tu?

| TooNight a răspuns (pentru KubetiiOO):

La multi ani!(pentru ieri)kiss

| KubetiiOO a răspuns (pentru TooNight):

Oooo doamne :*:* cat de dulce poti sa fii :*. multumesc mult happy estio dulce (un dulce)laughing ce esti:fata sau baiat happy?

| TooNight a răspuns (pentru KubetiiOO):

Fatalaughing.

| LittttleMonster a răspuns:

O pereche de pantaloni albi, sau blugi mulati, o camasa bleu deschis, si niste mocasini albastri cum sunt acestia http://www.google.ro/......tp?/imgres si o geanta.Intru in a 9a.:D

| YumiSukinanda a răspuns:

Poate tu intri in a 10 si eu spun adevarul. Intru in a 5. Sa nu iei ceva prea colorat. Genul asta: http://www.google.ro/......tp?/imgres

| YumiSukinanda a răspuns:

Sa nu iei ceva prea colorat, Poate intri intr-a sasea...eu intru int-ra 5 a si ma imbrac asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres

| positivity a răspuns:

Trec în clasa a 8-a. Cu ce mă îmbrac?
Cu uniformă.

| bєαυтιƒυℓ a răspuns:

Pai,e prima zi de scoala, deci poti sa te imbraci cum vrei.Eu una am sa imi iau o rochita alba pana la genunchi (are un model superb).Dar poti sa te imbraci oricum. Poti sa iti iei blugi si o bluza misto.Sunt multe variante.Trec in clasa a VI a.
Sper ca ti-am fost de folos!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Voi nu va mai duceti la scoala sa invatat sau sa va revedeti cu prietenii ci sa faceti parada modei?

| YumiSukinanda a răspuns (pentru suntserios):

Ba da normal dar e cerva totusi prima zi de scoala e speciala si trebuie macar sa faci o impresie buna n poti sa arati ca copilul strazii!

| suntserios a răspuns (pentru YumiSukinanda):

Si esti incapabila sa iti alegi singura hainele.

| selysol a răspuns (pentru suntserios):

S-au schimbat vremurile tataie...straight face du-te tu in prima zi de scoala in niste toale de casa happyp.s astea sunt niste probleme cu care se confrunta majoritatea fetelor.

| TooNight a răspuns (pentru suntserios):

Esti baiat si nu intelegi ce greu este sa ai o imagine buna,pentru ca unele fete(eu nu,sincer) sunt niste barfitoare si fitoase,si decat sa intri-n gura lor,sa-ti faca critici, ca vezi Doamne ce bine se-mbraca ele, mai bine te straduiesti si-ti iei haine cu care se imbraca toata lumea, nu un tricou de cand era bunica fata, fusta pana-n pamant si niste adidasi.winking

| suntserios a răspuns (pentru TooNight):

Asa vrei sa te imbraci frumos si modern iti cumperi haine frumoase si moderne cand ai nevoie de ele le folosesti. Nu e nevoie de 3 saptamani de gandire pentru a pune un tricou si o pereche de pantaloni pe tine.

| TooNight a răspuns (pentru suntserios):

Corect! La asta nu comentez, ai dreptate! Acelea deja sunt fite si fumuri de "dive".

| TooNight a răspuns:

Pai eu cam asa: imi iau un tricou, niste pantaloni mulati, niste balerini, sandale sau tenesi si buchetele de flori...Clasa a 7-awinking.Tu?big grin

| SWΔG a răspuns:

Pai ma imbrac intr-o camasa cu voaluri si imprimeuri floricelehttp://www.google.ro/......tp?/imgres ceva de genul, niste blugi http://hainetari.com/2010/blugi-pana-fete-modele-jeans-pana-fete/ primul model si http://casualwear.allshops.ro/produs/530087/Vesta+blugi.html asta peste camasa (si camasa mea nu are voalurile alea in fata asa de mari)+cravata.Si trec clasa a 6 -a :)

| CioOpAciOoPss a răspuns:

Buna!
Eu in trec in a 10 a si m-am gandit sa ma imbrac cu o pereche de blugi deschisi la culoare, cu o camasa alba, sau un maieu alb (si un bolerou pe deasupra). Si incaltaminte thinking poate balerini daca e cald sau cizme crosetate.batting eyelashes

| katerina_8397 a răspuns:

Eu treck in clasa a5a si am sa port o rochita cu o pereche de cizme de blugi so o gecutza subtire de piele