| kanajambe a întrebat:

Fetele frumoase sunt in general destepte sau proaste? Motiveaza.

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Dar ce legatura are una cu cealalta? Daca esti frumoasa, aranjata e pentru ca iti place sa te ingrijesti, sa ai grija de aspectul tau pentru tine si pentru cei din jur. Cele care sunt urate poate asa s-au nascut sau pur si simplu nu prea se ingrijesc ele sa arate bine. Asta nu inseamna ca daca stau cu nasul in carte si in foi nu au timp si de restul. E o conceptie interpretata gresit mai ales de unele persoane, eu sincer nu le dau dreptate pentru ca nu vad legatura din cele doua. Desteptaciunea tine de gena (o mica parte) si de educatie, insa frumusetea o poti castiga pe parcursul vietii. Deosebirea e ca desteptaciunea ramane, dar frumusetea e trecatoare. tongue

30 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fetele frumoase in general au un alt set de valori sau alta unitate de masura.

| Vizitiul a răspuns:

Fetele pot fi si destepte, dar si proaste! Depinde de opinia fiecarei persoane, nu putem avea pareri identice, pentru ca suntem diferiti! Sa-ti dau un exemplu: luam ca punct de reper o fata, eu pot zice ca-i frumoasa si proasta, pot spune chestia asta mult prea devreme, fara a medita asupra situatiei, iar tu, in urma unor discutii mai amanuntite o calaloghezi ca, fiind una desteapta. Parerile nu au nicio relevanta cu realitatea!

| alonet a răspuns:

Fetele frumoase sunt in general lipsite de feedback-uri sincere si complete de accea au un comportament ce da nota ca ar fi proaste, IQ-ul nu tine nici de forma si nici de culoare, dincolo de el totul tine de circumstante si imprejurari! (de mediul social in care traieste)

| LuS[z] a răspuns:

Nu cred ca frumusetea si coeficientul de inteligenta au vreo legatura una cu alta.Stii cum se spune ca rar gasesti si frumos/oasa si destept/apta asa ca eu nu cred ca au vreo legatura una cu alta.Fiecare e dupa cum L-a lasat Dumnezeu

| miauu a răspuns:

Depinde
poti fi si frumoasa si desteapta.

| Razvan a răspuns:

Frumos a formulat @bacemihee hee
Nu exista o regula pe care o putem aplica tuturor fetelor frumoasewinking

| liongirl a răspuns:

Buna!`Fetele frumoase sunt in general destepte, dar exista si fete care sunt frumoase si dau p`afara de prostie.happy

| DeeDee28 a răspuns:

Inteligenta nu are nimic de-a face cu aspectul. Acelasi lucru il putem spune si de spre baieti.de ce e vorba doar de fete aici? inteligenta nu influenteaza aspectul, sau invers. Sunt fete foarte frumoase care sunt inteligente si sunt fete foarte frumoase care nu stiu sa calculeze 1+1...in concluzie, aspectul si inteligenta sunt doua lucruri diferite, care nu au de-a face una cu cealalta

| Betty18 a răspuns:

Eu cred ca fetele frumoase sunt mai putin destepte deoarece sunt superficiale si considera ca aspectul este mai important si pot sa isi atinga scopurile si fara o vasta cultura generalabig grin
exista si fete foarte frumoase si destepte, dar din pacate mult mai putine fata de cealalta categoriebig grin

succes

| NoName0011 a răspuns:

Sunt fete frumoase care sunt si destepte si care sunt si proastewinking.
Depinde de fiecare cum vrea sa fie.

Sunt multe care nu sunt proaste (ma refer ca stie una cate alta) ci fac pe proastele.

| mary a răspuns:

Fetele frumoase pot fi si detepte si proaste. depinde de persoana. o fata care e frumoasa si care se ingrijeste de fumusetea ei poate sa invete si bine. dar o fata frumoasa care se ingrijeste doar de frumusetea ei si o intereseaza doar imaginea ei inteligenta lasa de dorit... acum depinde si de ce intelegi tu prin frumusete si prin inteligenta. toate persoanele au o frumusete fie ca e ea interioara sau exterioara (frumusetea se poate exprima pe mai multe planuri). iar inteligenta... orice om e inteligent in felul lui. chiar si cea mai retardata persoana (nu vreau sa aduc ofense acestor persoane) are momentele ei de sclipire.toti avem si calitati dar si defecte. pup :*

Răspuns utilizator avertizat
| demonangel37 a răspuns:

In general fetele frumoase sunt proaste pentru ca ele se bazeaza mai mult pe frumuseste si pe aspesc si nu prea le mai pasa si de cultura lor dar mai sunt si fete frumoase si destepte pentru ca stiu sa-si coordoneze timpul nu numai pe aspect, infatisre ci si pe cultura, si inteligenta deci concluzia este ca fetele pot fi frumoase si destepte dar si frumoase si proaste

| demonangel37 a răspuns:

Anonim nu sunt frustrata si nu am motiv eu am dat raspunsul pe car eil vad in general la toate fetele sa ma ierte dumnezeu

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Asta depinde numai de ele daca vor sa fie destepte sau proaste laughing

| mihaix a răspuns:

Orice fata desteapta e frumoasa! Daca e desteapta va stii sa isi evidentieze calitatile!

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Depinde.

| GabiCh93 a răspuns:

rolling on the floor
60 % sunt proaste

| XenofX a răspuns:

Ma bune la invatatura rareori (gasesti cate una asa) da parasute de parasute am eu una in clasawinking

| Ionut_5706 a răspuns:

Inteligenta nu tine de frumusete si viceversa.

| anonim_1121 a răspuns:

Depinde daca cine priveste e destept sau prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu e la fel.
Iti dau un exemplu :
Cristina e o tipa desteapta si frumoasa iar Elena e mai urata si desteapta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tdupa ce criteriu t-ai formulat intrebarea? esti frumoasa sau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei cele frumoase sunt cam proaste, nu ca as vrea sa generalizez dar cele frumoase cred ca pot avea totul si... Dar asta nu inseamna ca nu pot fi si frumoase si destepte.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@demon.angel: din moment ce spui că fetele frumoase sunt în general proaste, înseamnă că ești urâtă și frustrată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ele. Unele sunt si frumoase si destepte altele nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vreo 70 % sunt proaste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha! In functie de raspunsurile unor fete de aici imi dau seama cum se vede fiecare. O fata frumoasa nu ar spune in VECI ca majoritatea fetelor frumoase sunt proaste. Si intr-adevar, frumusetea depinde de muuulte lucruri, de cum o vede fiecare dar vorba aia: ''ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place''. Consider ca doar persoanele cu adevarat urate si frustrate pot sustine ca fetele frumoase sunt proaste iar cele urate ->niste ingeri. Da de unde... exista fel si fel de oameni. Si cred ca majoritatea confunda fetele frumoase cu fufele, ceea ce-i trist, pe bune. Parerea mea e ca oamenii urati, in general sunt mult mai rai. Si asta din cauza complexelor lor, pe care incearca cu disperare sa le ascunda, devenind 'smecherasi'/e etc. Si inca ceva: nu exista doar fete foarte frumoase sau fete foarte urate. Mai sunt si fetele normale, care daca sunt destepte pot deveni foarte frumoase prin atitudine si daca se ingrijesc. [si asa apar fetele frumoase si destepte]

| fifilini a răspuns:

Nu cred ca sunt proaste.
am o prietena care are toti baietii dupa ea