| Caracter3 a întrebat:

Fetelor! Am o problema!
Va rog daca ma puteti ajuta!
Mi s-a ars parul, l-am tuns scurt, bob. e blond. dar cu ce sa ma imbrac la o petrecere unde sunt numai oameni din astia... intelectuali? Eu am numai rochite din qastea, cum ar veni rock!

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Pune o rochie simpla neagra nici pre scurta nici prea lunga, o pereche de pantofi sau sandale la fel simple(poate intro culoare roz/fuxia/albastru sau negre daca nu vrei sa risti)o geanta plic colorata in caz ca alegi sandale negre si un accesoriu mare care sa fie piesa de atractie a tinutei. Daca sunt intelectuali nu inseamna ca trebuie sa te imbraci ca la manastire.Incearca sa fii atenta la detalii si sa nu pari ieftina sau pitipoanca

5 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Mergi pe stilul eleganthappy tocuri simple sau blaerini si o rochie sau fusta cu un top dragut de o alta culoare, luna sau scurta nu conteaza iar daca e cu maneca scurta, adauga-i in jerse sau de ce nu? chiar o geaca de blugi (dar mai conservatoare)happy pune-ti accesorii simple si nu prea multe, cat mai rafinatehappy ii vei da gata cu acest stilhappy

| wolder a răspuns:

O roche simpla neagra si pantofi negri
accesorii dragute
si o gentuta mica.

| wolder a răspuns:

Sa stii ca oamenii ce asculta rock sunt in general oameni intelectuali, poti fi tu insuti

| Ruxandra15 a răspuns:

Rockul nu e pentru prosti ci pentru intelectuali.
Poarta o rochie neagra din danteluta, niste pantofi negri sau balerini, o genuta de preferabil albastru inchis merge foarte bine cu negru, daca rochia e cu maneca scurta poarta un bolero de aceiasi culoare cu geanta, Machiajul sa fie in noante de albastru si gri dar nu un bleu si geanta albastrul nopti ca nu arata bine deloc. Cercei de aur sau argint nu tinichea si nu lungi de 10 cm, si ar arata bine sa nu iti pui multe bijuteri sa zicem o pereche de cercei, o bratarica veritabila lantul de la botez, parinti etc si daca ai un inelas veritabil dar nu cat o ceapa.

| capricc a răspuns:

Clasica lbd (little black dress) cu pantofi stiletto