| AndreeaIonela a întrebat:

Fetelor, ce trucuri aveti pentru a va metine silueta? Eu incerc sa mananc cat mai sanatos insa nu pot sa renunt la dulciuri. Am 1.61 si 57 kg, ma chinui de ceva vreme sa mai slabesc 2-3 kg dar imi e imposibil. Recunosc ca nu sunt prietena cu sportul pentru ca la fel ca si dietele, consider ca dupa ce ma las de sport, organismul obisnuindu-se cu un anumit ritm, va trebui sa fac miscare tot timpul. Astept sfaturi. Multumesc!

11 răspunsuri:
| GasaiYuno a răspuns:

Pff eu am aproape 13 ani si 35 de kg. Toti imi spun ca trebuie sa ma ingras ca sunt prea slaba. Reteta mea este sa uiti sa mananci si sa fii mofturaoasa la mancare laughing Nici eu nu pot sa ma abtin de la dulciuri si mananc mereu dulciuri. Mi-a spus cineva ca am arderile bune...dar asta e happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport si multa apa.

| CorneliaC a răspuns:

Nimic nu este imposibil, Andreea. Totul e posibil daca ai vointa si dorinta. Crede-ma, incearca putin cate putin sa renunti la dulciuri si poate incerci sa mergi la sala. Succes

Răspuns utilizator avertizat
| LioErnest a răspuns:

Hey, uite aici un site cu mai multe despre retete, diete, sport, exercitii!
http://viatadecupluindoi.blogspot.ro/

daca ti-am fost de ajutor, te rog da-mi un like pe facebook: http://www.facebook.com/mondenpunctro
pup, o zi buna!

| alialinu75 a răspuns:

Poti sa mananci sanatos si putin la ore fixe.Ar fi bine sa faci sport cel mai bine ar fi sa alergi ca sa nu te plictisesti posi sati chemi o prietena sa alerge cu tine.Degeaba ti diete stricte de multe ori nu te ajuta. Fara prostii de genul "nu mai manca dupa ora X", ultima masa sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, indiferent de ora.Bea multa apa mai ales cant de trezesti. Sper ca te am ajutat!

| grechita a răspuns:

Uite sti eu arat foarte slaba si mananc multe dulciuri.Iti pot zice cateva sfaturi. Mai intai nu ar trebui sa mananci intre mese ci numai de trei ori pe zi si daca stai la bloc eu zic sa nu urci cu liftul (daca nu stai prea sus) ci sa mergi pe scari si daca stai sus urca pe scari doar 2 etaje dupa ia lftul.Eu asa fac si am o silueta destul de buna dupa parerea mea.O si sa stii e bine sa faci din cand in cand exaerciti fizice, eu fac seara atletism singura in parc, dar tu nu trebuie sa faci daca esti la bloc si imi urmezi sfaturile. Daca esti lacurte poti in fiecare zi sa mergi, nu sa alergi, in jurul gradini cam de2-3 ori.
Sper ca ti-am fost de folos.

| clau321 a răspuns:

Buna andreea nimic nu este imposibil. Totul e posibil daca ai vointa si dorinta. Crede-ma, incearca putin cate putin sa renunti la dulciuri si poate incerci sa faci miscare multa si nu minca dupa ora 19 daca iti vine foame maninca un fruct, eu am mincat mult ananas. Mult succes

| Denisa2105 a răspuns:

Buna eu am 1.62 si 55 kg sunt la o varsta destul de mica adica 13 ani si eu ma chinui sa slabesc. Incearca sa nu mananci dulciuri in exces si din potriva mananca mai multe fructe, Incearca sa eviti bauturile care contin acid, realizeaza mult sport : alearga, mergi cu bicicleta, cu rolele deci realizeaza mult sport... nu te infometa ca gresesti foarte tare si nu slabesti deloc. Mananca de doua sau trei ori pe zi. Dupa ora 6 nu mai manca decat fructe si crede-ma va fi bine. Succes! Funda?

| AndreeaIonela explică (pentru Denisa2105):

Ies de 2-3 ori cate jumatate de ora cu bicicleta, la sucurile din comert am renuntat demult, insa cand vine vorba de pceva dulce si cand ma ia pofta parca sunt drogata. am incercat sa le inlocuiesc cu fructe dar gandul tot la biscuitii cu ciocolata din dulap imi sta. am incercat sa nu le mai cumpar dar iubitul meu cumpara pentru ca si lui ii plac. of. greu. si nu stiu de unde vine nevoia asta de dulce