| andreea9715 a întrebat:

Fetelor,voi va machiati / v-ati machiat in prima zi de liceu(clasa a9-a)? Daca, da, cum?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Asta se intampla acum 2 ani...si da m-am machiat.Am folosit fond de ten, creion negru, fard culoarea pielii, rimel, gloss.

6 răspunsuri:
| ApaMineralaPlata a răspuns:

Buna Andreea si eu acum intru in clasa a 9a si da, o sa ma machiez, nu o sa fie exagerat eu m-am gandit la un fond de ten lejer, o pudra, un blush portocaliu da sa nu fie foarte accentuat, iar la ochi un maro cu alb, rimel big grin, iar pe buze ma dau cu un balsam de buze sau daca vrei ceva mai lucios un gloss nude big grin sper ca te-am ajutat! :*

| DeepLooking a răspuns:

Eu in prima zi tin minte ca nu m-am machiat,aveam tenul bronzat si frumos,dar sa nu folosesti foarte mult machiaj, pentru ca se va vedea urat. Eu, la scoala, prefer eye-liner negru sau creion si putin rimel, putina pudra pentru matifiere si un balsam de buze cu tenta roz.(am unul de la avon cu ulei de jojoba si il ador).Te-am pupat si iti doresc un nou an scolar frumos si un colectiv placut! :*

| Lussii a răspuns:

In prima zi de liceu am avut doar fond de ten(nu stiu de ce, dar asa e cand esti mic), rimel si un simplu balsam de buze.Acum s-a mai schimbat situatia.

| Fluturee a răspuns:

In nici un caz sa nu iti imagineazi ca sa te duci in prima zi de liceu machiata strident! Putin fond de ten (daca este cazul), putin pudra peste, ca sa acopere mai bine, si putin rimel, pentru alungirea genelor. Eu zic ca este cel mai bine asa. Fundita?

| madalina1908 a răspuns:

Eu merg doar pe cls a 8-a, si da si eu o sa ma machiez dar nu cu nu stiu ce, cu doar putina pudra creion si rimel...tu daca vrei poti sa te dai si cu tus!happy

| puffa05 a răspuns:

Daa,eu ma machez des.in prima zi de liceu m-am machiat dar nu foarte strident nu am vrut sa fac impresie proasta, putin fard, tus, rimel si cam atat.happy