| superglupunctro a întrebat:

Hei. am facut o mare greseala. am vrut sa imi vopsesc blugii ( colorant chimic textil ) pentru ca i-am patat cu ceva verde ( nu stiu de unde ). si am mers intr-un magazin (dm) si am cumparat vopseaua. am ajuns acasa si cand sa pregatesc solutia am uitat sa imi pun manusile iar acum am mainile maro si nu se mai duce. va rog puteti sa imi dati un sfat. m-am spalat si cu detergent de rufe, otet, sapun, apa fierbinte si degeaba sad. un sfat puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| R0011 a răspuns:

Ai incercat cu clor? :-s

| Dany99 a răspuns (pentru R0011):

Ai dreptate cu clor e cel mai bine

| R0011 a răspuns (pentru Dany99):

Sa.mi zici daca a functionat. Macar sa fiu mandra.laughing

| Ela223 a răspuns:

Incearca cu diluant NU ACETONA.Azi am facut ceva cu o cutie cu vopsea. Vopsea neagra.Toata eram pe maini doar negru de la vopsea. Apoi m-am dat cu putinc diluant si a trecut tot.Dar, ca sa treaca mai repede, pune-ti in palmna putin sapun lichid, iar peste el, pune doar putin diluant.Va trece foarte repede. Doar ca dupa asta te va ustura putin pielea 5 minute, dar e normal. Succes