| Idontcare69 a întrebat:

Hei! Ce as putea sa ii fac parului meu sa stea mai moale? Sunt fata, am parul mediu si mi se electrizeaza des sad de la orice. Un sampon, balsam sau mască, spray, i don't know, orice știți ca sa nu mai fie umflat si urât...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, nu bei suficientă apă și nici prea multe proteine nu consumi.
Rezolvă chestia asta și 70% din problemă e rezolvată.
2, caută tu despre deep condition- asta se face o dată pe lună- și săptămânal o mască cu/alternativ ou, smântână, ulei de măsline, miere.
Altceva:
-nu freca părul cu prosopul
- fără placă/ondulator/fohn
- caută șampon și balsam unde să scrie " paraben free- silicones free" ( vezi că cele de la all nature sunt foarte bune)
- schimbă peria ( și/sau spal-o săptămânal) și fața de pernă.
Și că tot a spus cineva de Nivea, FUGI DE ELE CÂT POȚI că te alegi cu mătreață. La fel kallos, shauma, Dove etc.
Dacă mai vrei sfaturi, îmi spui.

4 răspunsuri:
| ioana3432B a răspuns:

Încearcă Nivea Hair Milk. Este și șampon și balsam. Eu am încercat doar balsamul dar este foarte bun.

| goldi a răspuns:

Inainte de toate, trebuie sa te asiguri ca te speli cum trebuie pe par.Intra la Sorin stratulat la,, Cum ne spalam pe cap?,,.

| ccristianaelena a răspuns:

Eu am reusit cu un ulei cu care ma dau dupa ce imi usuc parul, eventual si inainte sa mi-l fac cu ondulatorul sau placa: https://www.esteto.ro/......ion-59-ml. Este super bun, iar tot din aceeasi gama iti recomand inca un ulei cu care te dai pe parul umed, apoi il usuc, dar pe acesta il folosesc mai rar: https://www.esteto.ro/......ion-59-ml. Succes!