| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU
Am sprancenele groase si as vrea sa merg la un salon sa le faca mai subtiri, dar nu ca de fata.Intrebarea este:
Cam in cat timp ar trebui sa ma duc iar?
Si cum sa imi conving parintii sa ma lase si pe mine sa ma duc la salon? Ei zic ca nu merg, ca am sprancenele ok ...de unde,arata ca niste boscheti si toata lumea imi zice sa ma pensez naiba, dar ei nu inteleg

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei trebuie sa te duci o data la o luna sa te pensezi.La tine daca le ai groase si se observa, probabil o data la 3 saptamani, dar daca ajungi la salon poti sa intrebi si cosmeticiana.
Pana la urma e viata ta si ai dreptul sa alegi pentru tine anumite chestii, mai ales cele care tin de igiena si aspect.
Fa rost de 10 lei si du-te la un salon fara sa le spui parintilor.Pana la urma nu are ce sa-ti faca odata ce te vad pensatlaughing Poate cu timpul se mai imbuneaza daca vad ca iti sta bine.Ai mei nici nu au observat cand m-am pensatlaughing bine eu nu am sprancenele asa groase, probabil la tine o sa se observe.Bafta!

1 răspuns:
| Smile0212 a răspuns:

Explica le parintilor (poate cu cine te intelegi mai bine) de ce iti zic colegii, de ce vrei asta. Vorbește deschis cu ei. Nu trebuie sa iti fie frica sau ceva gen... te vor înțelege.