| iDeu a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum ma pot demachia de rimel fara sa mai ramana sub ochi negru.Mereu eram plina de negru atunci cand vroiam sa il dau jos,apoi ma stergeam cu un prosop ud, dar tot mai ramanea putin
Dau fundda happy

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Draga mea, pentru a te demachia la ochi trebuie neaparat sa folosesti un demachiant special pentru zona ochilor.Eu am incercat mai multe varianta insa cel care imi place cel mai mult este cel de la Farmec pentru ca este extrem de ieftin si e foarte bun.E 8 lei.:*

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Trebuie sa folosesti un demachiant bun, eu ti-l recomand pe cel de la ivather, daca vrei am vazut ca este la chiaoscurile de ziare cu o revista la 20 de lei.
Fiind un demachiant foarte bun ia si acel negru de sub ochi care ramne.

| tuGatita a răspuns:

Te demachiezi cu un demachiant, ori special pentru ochi, ori unul obisnuit..nu ramane negrul nici nu te ustura ochii. Si eu il folosesc pe cel de la farmec de cativa ani, e demachiant si tonic, cu miere si galbenele, dau in jur de 8-9 lei, curata bine si tine foarte mult.

| coriinawtf a răspuns:

Eu ma dau cu crema de fata, dupa aia ma spal cu apa si ma sterg cu prosopul si gata!
funda?