| FamousGirl4 a întrebat:

Heii! Am o problema, am 1.56 si 54 de kg. Vreau sa dau cateva kilograme jos dar nu stiu cum. Ai mei sunt amandoi slabi si nu se ingrasa nici cum. DECI, ei mananca ori ce. Cand ii vad ca iau sucuri, apa minerala, fac cartofi prajiti, comanda pizza, mancam in oras mor! Deci chiar nu stiu ce sa mai fac. Ai mei spun: "Daca vrei sa slabesti, nu ne baga in seama, slabeste cu ambitie"... As vrea sa ma apuc de sala sa fac abdomene, sa sar coarda. Dar serios vreau foarte mult sa slabesc. FUNDA celui mai bun raspuns!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce vârstă ai?
Scade cosumul de grăsimi, dulciuri și consumă mai multe fructe și legume proaspete, ceai depurativ, etc. și multă mișcare fizică zilnică (practicarea unui sport este ideal).
Pa, pa.

| michelia a răspuns:

E nevoie de o dieta, de ceva miscare ( nu foarte multa), de vointa si de sustinerea parintilor.
Am tinut si eu o dieta acum ceva vreme si am slabit 10 kg in 3 luni fara chin si infometare, pe baza de proteine ( mereu am fost slaba si am vrut sa redevin asa). Este vorba despre dieta Dukan. Detalii poti gasi pe site-ul lor ( daca nu ai o dieta deja personalizata de un nutritionist).
Gasesti toate detaliile pe etape pe link.
O sa mananci destul de multa carne slaba, peste in perioada asta, branza de vaci slaba, oua, iaurt degresat, unele legume si o sa bei 2 l de apa plata pe zi.
Plus mers pe jos zilnic 30 minute ( sau ceva gimnastica).
Adio dulciuri si grasimi o perioada. Ai voie in schimb sa bei Cola zero ( are indulcitori) zilnic ( maxim jumatate de litru).
O sa slabesti din prima saptamana citeva kg si asta o sa te motiveze sa continui.
Ai grija, prima faza, de atac, care e cea mai dura ( doar carne de pui, peste, oua, brinza, iaurt si tarate de ovaz alaturi de 2 l de apa), sa nu o tii decit 5-6 zile ( pentru 10 kg...pentru 20 kg o tii 8 zile, pentru 5 kg o tii 3-4 zile). Urmeaza apoi alte faze, mult mai usoare.
Ai mai multe detalii pe site aici.

http://dietadukan.ro/

http://dietadukan.ro/regimul

Cel mai usor lucru este ca poti minca CIT VREI ( dar la un moment dat se inchide apetitul de la atita carne, o sa vezi ).
Eu am dus-o foarte, foarte usor.
Daca te decizi si mai ai nelamuriri, scrie-mi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa slabesti si fara restrictii alimentare.Vezi raspunsul dat utilizatorului Rebb00.Mult noroc.

| FamousGirl4 explică (pentru anonim_4396):

Unde o pot gasi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FamousGirl4):

La categoria Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
La 1.56 trebuie sa ai 46 de kilograme.
Invata sa mananci,o alimentatie saraca in calorii,bazata mai mult pe fructe si legume proaspete, apa multa, mai subtire cu dulciurile, grasimile de orice fel si cel mai important:MULTA MISCARE, zilnic!
Te pup!

| Theaxniz a răspuns:

Eu am 1.55 dar 37, 5 kg si sunt baiat eu ar trebui sa am cat tine dar esti un pic prea grasuta la 54kg maicamea are 1.61 si 50kg!

| andy95summer a răspuns:

Alearga in fiecare zi timp de 2-4 saptamani, poti merge si la sala la bicicleta sau banda de alergat

| diana26 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema ca si tine! Iti voi da un program zilnic pe care l-am folosit si eu si care m-a ajutat sa slabesc 6 kg intr-o luna!
Dar tu faci ore de dimineata sau dupa-masa?

| FamousGirl4 explică (pentru diana26):

Eu am ore dimineata. Dar nu ma intereseaza, daca e plec de la ore. Trebuie sa alerg?laughing