| Katerines a întrebat:

Helau, TPU. In iunie am banchetul de clasa a 8-a, si ma gandeam sa imi iau o rochie lunga, dar nu sunt decisa... majoritatea fetelor o sa vina cu rochii scurte, insa am niste picioare cam groase pentru o astfel de rochie, si o sa se vada urat. Chestia cu dieta nu stiu daca ar merge, pentru ca am probleme doar la picioare. Mentionez ca am corpul in forma de para, si mi-ar place o rochie asemanatoare cu : http://media.rtv.net/image/201503/w400h400/flori-eurovis ion-2_34492700.jpg

Voi ce spuneti? ps: stiu ca s-a pus intrebarea de 1000 de ori, dar facem o exceptie :)))

Răspuns Câştigător
| shainitainii a răspuns:

Rochia pe care vrei s-o porti s-ar potrivi de minune cu corpul in forma de para si ti-ar si ascunde picioarele la care spui ca ai probleme si pe care probabil nu te-ai simti ok daca le-ai arata. Nu conteaza ce poarta celelalte atata timp cat te avantajeaza si te simti bine. ♡

7 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu conteaza cu ce se imbraca colege tale.Tu iti iei ceva cu care sa te simti bine..si rochita asta e foarte foarte frumoasa:*

| LucianMaximilian a răspuns:

Ai dreptate, daca alegi o rochie lunga nu poti da gres. Totusi, poti "trisa" alegand o rochie asimetrica lunga si sa arati superb.
Uite o sugestie: http://glamourshop.ro/5114-rochie-de-seara-lunga-asimetrica.html

| ʚïɞ_Cristina_2000_G0vP a răspuns:

Pana in iunie mai este mult...acum depinde si unde faci bnchetul si pe cat. Depinde si de sezon

| Tifanny9815 a răspuns:

Buna. Spre exemplu si eu am avut rochie lunga tot datorita faptului ca am picioarele groase. Eu si inca o colega am avut rochie lunga si nu ne-a deranjat cu nimic si atât timp cat tie îți place cum arați in ea nu contează daca e scurta sau lunga. Oricum rochia e frumoasa si ti s-ar potrivi dar daca iti propui sa dansezi mult ai putea încerca ca in partea de jos sa aibă un slit sau sa fie puțin desfacuta sa îți fie mai comod.

| Katerines explică (pentru Tifanny9815):

Paiii, rochia din imagine are un slit mare, dar nu se vede in poza. Multumesc frumos, oricum