| Dahliaa a întrebat:

Hey! As vrea sa imi fac suvite albastre deschis sau verzi.Nu stiu unde se gaseste un spray de facut suvite.Imi puteti spune unde se gaseste si cam cat costa? Va rog! Dau fundita.

12 răspunsuri:
| CookieMonsterRawr a răspuns:

Sincer, eu nu am folosit spray. dar, fa cum fac eu mai tot timpul. mergi la farmacia si cere albastru de metil. si o sa iti dea o sticluta, care costa undeva intre 3 si 5 lei. [mergi la remedia ca acolo e cel mai ieftin 2-3 lei] si iti iasa parul albastru sau verde. depinde dee culoarea parului
daca esti blonda blonda, o sa iasa albastru
daca esti satena o sa iasa un fel de verde
daca esti bruneta nu prea se va vedea decat la soare culoarea.
^SUCCES^

| Betty18 a răspuns:

Poti incerca cu albastru de metil...am o prietena care si-a facu si nunumai odata, e vreo doi lei de la farmacie..si se duce dupa cateva spalari big grin Nu te teme nu are efecte adverse :d

| cammm a răspuns:

Aici http://www.bestial.ro/magazin-474-spray_colorat_de_par.html
Sau la magazine gen Carrefour, mall, si supermarketuri. Cu placere

| SweetCristina a răspuns:

In functie de culoare daca ti-e deschis foleseste albastru deschis iar daca iti este inchis foloseste verde inchis.Dar iti fac un mic avertisment o prietena de-a mea sa suvitat si ii tot cadea parul dupa ce se pieptana si ii era si foarte uscat si apoi trebuia sa faca tot feluri de tratamente pentru par.Normal daca ai sub 18 ani se intampla asta daca ai peste este mai putin periculos sa cauzeze astfel de problema.

| SweetCristina a răspuns:

Si de la farmacie iti poti cumpara costare depinde din ce loc iti cumperi.

| andreeaiorgu a răspuns:

incearca cu albastru de meti ii bun, nu face parul uscat sau urat, dar ai grija sa nu patezi hainele nu iese asa de usor
cumpara de la farmacie costa 4-5 lei iti sugerez sa nu te faci cu spray iti poate cadea parul
sper ca te-am ajutat

| andreussa a răspuns:

Eu am cumparat de la farmacie violet. Daca ai parul brunet se vede un mov inchis.Eu am incercat si se vede foarte frumos

| RoxanaRoxxy a răspuns:

Poi am vazut intro poza ca o fata se facea cu creioane ceratelaughing bine... se aplica pe parul ud. sau daca esti blonda albastru de metil si pui folie se aluminiu. Sper ca te-am ajutat!