| Zom a întrebat:

Hey TPU... Am o problema, eu folosesc lama de ras la subrat si de la o vreme am observat ca pielea in zona aceea are o nuanta mai inchisa ca un fel de vanataie usoara.
Este normal si daca nu atunci ce ar trebui sa fac?

11 răspunsuri:
| LOkk12 a răspuns:

Undeva am citit ca aceasta nuanta mai inchisa se datoreaza utilizarii deodorantului

| Zom explică (pentru LOkk12):

Posibil...o sa ma interesez, oricum multumesc...doar ca ar fi o mica problema daca ar fi din cauza deodorantului pentru ca pe caldura asta chiar daca ma spal la subrat inainte de a iesi din casa in maxim 2 ore n-ar mai putea sta nimeni langa mine daca nu m-as da cu deodorantlaughing)

| LOkk12 a răspuns (pentru Zom):

Amigo,eu n-am zis ca trebuie sa incetezi sa mai utilizezi deodorantul..eu tot am aceasta problema big grin

| NCL a răspuns:

Buna si eu am aceiasi problema nu mi.am facut niciodata griji. stai linistita! 80%din femei se rad cu bigul oh go on big hug calmeaza-te! pup

| Mădă0611 a răspuns:

Folosesti antiperspirant roll-on sau spray, dar nu dove? tongue
Si ce zice lumea de ras nu e adevarat, sunt tot atatea fire, doar ca daca ai unul mai subtire spre varf, si pare mai deschis la culoare, dupa ce il tai iti creste fara varf, adica mai gros si mai inchis la culoare, e fix acelasi fir.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Folosesc antiperspirant Nivea si inainte foloseam Lady Speed Stick.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

De la roll-on ti se face pielea asta tongue Eu tot nivea folosesc, roll-on, normal, si asa e tongue

| blue0or0pink a răspuns:

E ceva normal, nu ai de ce sa iti faci griji, se intampla asta datorita faptului ca prin radere parul este taiat si nu smuls din radacina, din pacate creste mai repede dar...nu doare.

| Mya4ever a răspuns:

Si eu am avut la fel,si am incercat sa nu o mai folosesc, dar folosesc ceara, si am mers la solar ca sa uniformizez culoarea, la mine a mers, poate te ajuta si pe tine.

| Mykutzaaa a răspuns:

Nu am patit inca asa ceva ...eu zic ca ar trebui sa mergi la doctor, si poate iti recomanda ceva crema happy Sper ca te-am ajuta

| nimeniimportant123 a răspuns:

Nu ar mai trebuii sa te faci cu lama la subrat, stiu din propia experienta iti va cresti de 3x mai gros si negru si va trebuii sa te razi odata la 2 zile...oh go on