| anonima_6654 a întrebat:

Am si eu o problema.De doua saptamani sunt cu un baiat. El are 18 ani eu 14, dar nu ma suna deloc pe mess intra fosrte rar nici macar un mesaj nu imi da si ne intalnim foarte rar. Intr-o seara m-a sunat si m-a intrebat daca il iubesc si i-am zis ca da si atunci mi-a zis ca el vrea o relatie seriaosa cu mine si ca nu vrea sa stea doar 2-3 saptamani si dupa aia gata, iar eu i-am zis ca si eu vreau la fel dar el nu imi demonstreaza asta. Si mi-a zis sa nul mai cert si sa il iert si sa ne impakam. Dupa acea seara tot nu m-a sunat si i-am dat eu un sms( mia raspun). Dar eu nu stiu ce sa fac sal cred? Oare ma inseala? help pls! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| alexandra_8659 a răspuns:

In legatura cu ce a spus Tonny nu sunt de acord. Dragoste exista la orice varsta...ca e 14, ca e 18, crede-ma ca exista. Incearca sa il abordezi din nou, dar nu-i pune conditii, nu-l presa sa-ti demonstreze. Daca te vrea o va face de bunavoie. Ai rabdare happy

8 răspunsuri:
| Simona a răspuns:

Pai nu te intrista asa de repede.incearca sa intelegi ca el degeaba nu ti-a spus acest lucru. daca intr-adevar voia acest lucru, se despartea de tine mai repede decat crdeai.nu iti fa viata grea gandindu-te la faptul ca te inseala.

:*:*:*

| eu_1628 a răspuns:

Exact cum a zis dony.il chemi in mai des si daca iese cu tine inseamna ca nu te inseala... daca zice ca e ocupat stiii ce inseamnasad

| Cris3584 a răspuns:

La doar 14 ani vrei o relatie serioasa? de ce? vrei o relatie serioasa Cu EL? de ce? inainte sa-ti faci tot felul de ganduri de genul infidelitatii, sau sa cauti motive pentru ca nu te-a sunat, sau ca nu intra pe messenger, trebuie sa te intrebi daca il cunosti, daca da, cat de bine. Numai din faptul ca are 18 ani reies motivele lui ''serioase''. Nu vreau sa fiu antipatica. Nu am nimic cu tine sau cu prietenul tau, insa nu-mi imaginez cum ar putea nici macar sora mea mai mica, de exemplu, care are 15 ani sa fie cu un baiat de 18, As incerca sa o trezesc la realitate.
Deci incearca sa iei totul in calcul, cantareste putin situatia si intreaba-te daca stii ce e dragostea la 14 ani. Nu zic ca ceilalti mai mari o cunosc, sau ca eu as cunoaste-o.incearca sa privesti totul din alt punct de vedere. Incearca sa-ti imaginezi ce ti-ai dori tu de la baieti la 18 ani. Nu stiu de cat timp sunteti impreuna, nu stiu cat de maturi sunteti amandoi, insa ''Te iubesc'' nu se zice pur si simplu, la telefon, atunci cand va vedeti si vorbiti atat de rar. Iar sa va placeti nu e nimic rau, insa nu e de ajuns pentru o relatie serioasa. Chiar vrei o relatie serioasa, in loc sa experimentezi si sa acumulezi informatii? happy Iti tin pumnii si iti doresc mult succes!

| Christa a răspuns:

Nu stiu daca te inseala, dar el are 18 ani. tu 14 poate relatie serioasa vrea sa se rezume la altceva. Pai spune-i ca daca vrea sa fi-ti impreuna sa se implice mai mult in relatia voastra. happy

| Ford a răspuns:

Habar nu avem. Dar cred ca probabil e mai tantalau. Cheama-l tu afara mai des si vezi ce se mai intampla.

| Xulescu2 a răspuns:

Are 18 ani. da-ti foc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si doar pentru ca nu te suna inseamna ca te inseala, eu cred ca nu.

| pisicaa a răspuns:

Unii baieti sunt mai indiferenti...nu e neaparat ca te inseala. Vorbeste cu el si spune`i ce te nemultumeste. Sugereaza`i ca ar trebui sa se schimbe, intr-un fel sau altul. Succes :*